Strona główna WÓDKA Wyborowa

Wyborowa

zawartość alkoholu

cena

pojemność

20792
13

Wódka Wyborowa to klasyka gatunku produkowana w całości z ziaren żyta. Tworzona od 1823 roku w Poznaniu posiada swoje stałe miejsce w alkoholowej historii Polski jako jedna z pierwszych marek eksportowych, na początku lat 90 osiągając niebagatelny wynik trzeciej najlepiej sprzedającej się wódki na świecie.

Po mocnym zmrożeniu trunek charakteryzuje się aksamitną konsystencją i mało inwazyjnym smakiem co w przypadku wódek jest dla mnie szczególnie ważne. Wg producenta, w smaku da się wyczuć wyraźną słodką nutę- my czegoś takiego nie zauważyliśmy.

Wyborowa zawiera 40% procent i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych, polskich marek tego alkoholu. Podawana schłodzona smakuje najlepiej, stanowi także niezłą bazę do drinków, jednak ze względu na swoją dość wysoką cenę plasuje się raczej jako wódka z wyższej półki, przede wszystkim do degustacji w postaci bez dodatków. W ofercie producenta szeroka gama słodkich odmian:

wódka wyborowa

4.1/5 - (167 votes)

13 KOMENTARZE

  1. Jedna z gorszych jakie piłem od lat. Nie jest to tylko moja opinia. W 3 osoby męczyliśmy 0.5l przez ponad godzine, każdy kieliszek począwszy od pierwszego kończył się odruchem wymiotnym. Wódka kupiona w monopolu z lodówki, może należało zmrozić. Nie mniej po rzeczonej 0.5l każdy wrócił trzeźwiejszy niż przyszedł. Wstyd.

  2. Słaba wódka łeb boli i niestety wymioty. Jak ktoś planuje wesele to niech nawet o niej nie myśli. Ten pan co ją do smirnoffa black porównywał raczej nie wie co pisze…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj