Strona główna WÓDKA Żołądkowa Gorzka Tradycyjna

Żołądkowa Gorzka Tradycyjna

zawartość alkoholu

cena

pojemność

6877
4

Żołądkowa Gorzka Tradycyjna zwana „rudą” jest to wódka o bursztynowym odcieniu, która zawiera 40% alkoholu. Posiada lekko słodki smak z gorzkawą nutą. Wyraźnie wyczuwalny jest w jej składzie bukiet ziół. Zawsze przed podaniem należy dobrze schłodzić ten trunek. Większość osób pije ten trunek w postaci shotów, aczkolwiek najlepiej smakuje z dodatkiem Sprite i ogórka.

Jedna z niewielu wyjątkowych trunków, która zasługuje na uwielbienie ze strony użytkownika “Pietryna”:

“Nakryj dłonią lak banderoli, ściśnij, przyłóż do ucha i przekręć. Szybko znajdziesz do siebie dystans, udając sommeliera wciągającego woń “Rudzielca”. Nos od razu wyczuje, że dużo się dzieje – gorycz, słodycz, miodowa pasieka, jakiś mnich (podstarzały, ale z klasą) noszący pokutny worek, z kieszeni którego zioła wysypują się na prawo i lewo. No nie kryguj się, pociągnij, zdrowo. I co? Piecze? Nie. Odrzuca? Nie. Niczym balsam szczęścia wypełnia Cię od środka, wyciera szklane buty o wycieraczkę zmysłów i wdaje się w dyskurs z duszą. Zakumpluj się z nią, pij ją jak chcesz, zrób z niej swoją powierniczkę i zadaj kłam twierdzeniu “Rude są wredne”. Gajosowi smakowała. Pilchowi też.

P.S. Jeśli lubisz inżynieryjną miksologię, dolej czegoś, z czym się dogada. Intuicyjnie wybierzesz właściwie.”

Żołądkowa Gorzka Tradycyjna to wódka, która nieustannie jest jednym z najpopularniejszych trunków Polaków.

4 KOMENTARZE

  1. Nie polecam płynu o tej nazwie zakupionego w markecie o voltażu 38, 36 lub nawet 32 procent. Nie smakuje nalewem na pomarańcze ale raczej tanią przyprawą do grzańca. Jeżeli ktoś pamięta jak smakowała gorzka żołądkowa sprzed kilkunastu lat to srodze się rozczaruje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here