Strona główna WÓDKA Żubrówka Biała

Żubrówka Biała

2968
19
UDOSTĘPNIJ
Żubrówka Biała
3.6 - 92 głos[y]

Producenci napojów wyskokowych prześcigają się w dostarczaniu trunków pod znanymi markami, ale w postaci „czystej”, jak np. Żołądkowa Gorzka, tzw. ruda, mamy odpowiednik wódki czystej – Żołądkowa Gorzka deLuxe. Nie inaczej rzecz dzieje się z Żubrówką, dotąd kojarzoną z tzw. wódką trawiastą, zielonkawą. Mamy obecnie Żubrówkę Białą Czystą.

Żubrówka Biała to wódka łagodna, która dobrze smakuje nawet nieschłodzona, bezwonna, idealnie komponująca się z napojami niegazowanymi i wszelkimi dostępnymi zakąskami. Można ją określić mianem wódki klasycznej, która powinna zasmakować każdemu. Nie niszczy przełyku, nie powoduje niemiłych doznań po spożyciu.

Wódka 6-krotnie destylowana, poddana platynowej filtracji. Producent: Polmos Białystok.

Warto wiedzieć:

 • Żubrówka Biała zwyciężyła w piątej edycji Degustacji Wódek Czystych w 2011 roku w kategorii wódek do 25 zł;
 • w powszechnej opinii konkurentem dla Żubrówki Białej Czystej jest Krupnik, ale ten postrzegany jest jako bardziej ostrzejszy w odbiorze.

żubrówka-biała-czysta

19 KOMENTARZE

 1. najlepsza czysta ever. piłem już chyba wszystkie ale żubrówka biała przebija wszystko szczegulnie jak jest schłodzona tak jak to widać na zdjęciu. Nigdy po niej głowa nie boli, dobrze się pije

 2. pije trzeci dzien i nie mam kaca.wole bardziej jadowite trunki ale jesli stoisz przed scianą szczęścia w monopolu i sie za długo zastanawiasz to bierz zubrówke

 3. Według mnie jest to wykwintny trunek alkoholowy, który znakomicie wkomponuje się w imprezowe kiełbaski zapiekane w popiole z ogniska oraz szkle po rozbitym piwie. Urozmaica każde przyjęcie u Janusza pod monopolowym. Można oszczędzić mnóstwo pieniędzy, gdyż nie wymaga przepity.

 4. Jak coś takiego można nazwać produkowaną od lat Żubrówką?! Toż to profanacja! To samo tyczy się Krupniku, Soplicy itd.

  • Popieram. Polmos Białystok to powinien zapłacić karę za zniszczenie jednej z najlepszych polskich marek! Polecam zrobić testy pięć kieliszeczków na wieczór i łeb boli cały następny dzień!!! Niezły szajs. Powinni poprosić rodzimych bimbrowników o pomoc, Ci to potrafią zrobić trunek.

 5. Wypite ok 200 gram z sokiem pomarańczowym. Po ok 1g, ból, a raczej nieprzyjemny ucisk na żołądku… 🙁 Na drugi dzień głowa bali pół dnia, jakbym nie wiadomo ile wypił!!!
  Nie polecam, jak dla mnie, tanie scierwo.

 6. Ulica vis a is Centrum Zdrowia Dziecka. Chatka Puchatka. Beznadziejna obsluga. Chamowo. Ponadto lodowka Zubrowki pusta totlnie. Zalosne. I zalosne odpowiedzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here