Strona główna WÓDKA Żubrówka Czarna Leżakowana w Beczkach z Dębu

Żubrówka Czarna Leżakowana w Beczkach z Dębu

Zawartość alkoholu 40,0

14931
0
żubrówka leżakowana w beczkach z dębu (2)

Na bazie informacji, że po raz pierwszy od dwóch dekad, spożycie wódek w Polsce wzrosło, postanowiłem sprawdzić nowy alkohol ze stajni Polmos Białystok. W kategorii medium lub medium premium, mam przyjemność spróbować Żubrówki Czarnej Leżakowanej w Beczkach z Dębu. Poza klasyczną już Żubrówką Czarną, producent oferuje także Żubrówkę Leżakowaną w Beczkach z Jesionu. Nie o tym jednak ta recenzja, wracając do faktów:

  • moc: 40%
  • cena: 39 zł
  • klasyfikacja: wódka smakowa

ubrówka leżakowana w beczkach z dębu etykieta WÓDKA

Zapach Żubrówki Leżakowanej w Dębowych Beczkach

Na początek zapach, po otwarciu zakrętki Żubrówki Czarnej Leżakowanej, w nasze nozdrza uderza charakterystyczny, spirytusowy aromat, któremu jednak daleko do tradycyjnych zapachów wódek czystych. Z drugiej strony, wbrew temu, co deklaruje producent, Leżakowana w Beczkach z Dębu nie ma chemicznych aromatów tak popularnych w wódkach smakowych (mam tu na myśli np. Soplicę wiśniową, która w osobistym rankingu króluje w kategorii „słodki syrop na gardło”)

Wygląd nowej Żubrówki

Kiedy rozlałem trunek do szklanki, okazało się, że Leżakowana nie jest krystalicznie przeźroczysta. Lekko kieruje się w stronę najsłynniejszego wyrobu pod tej marki, najchętniej pitego w konfiguracji z sokiem jabłkowym, czyli jest lekko żółtawa.

Opinie o Żubrówce z Dębowych Beczek- smak.

Na początek wyczuwalny jest delikatny, słodkawy i korzenny smak, szybko ustępujący mocnemu uderzeniu charakterystycznemu dla tradycyjnych wódek.  Byłem zaskoczony… przeczytałem etykietę, gdzie wyraźnie stoi: wódka smakowa. Spodziewałem się słodkiego ulepka wymieszanego z kilkoma aromatami i  barwnikami, otrzymałem wytrawny trunek, który posiada subtelny aromat i delikatne, nienarzucające się nuty smakowe, które podkreślają walory. Jeśli dodamy do tego wysmakowaną butelkę (która w moim odczuciu jednak straciła na ekskluzywności, poprzez dodanie dużych, wyraźnych grafik), cenę, która w momencie zakupu wyniosła 39 zł plasując Żubrówkę Czarną Leżakowaną gdzieś w pomiędzy klasą ekonomiczną a importowanymi wynalazkami, otrzymujemy produkt, który jest interesujący i… smaczny. Nie sądziłem nigdy, że powiem tak o wódce, o której zwykło się mawiać, że ma działać, nie smakować.

żubrówka leżakowana w beczkach z dębu butelka

 

Poprzedni artykułBardinet
Następny artykułDon Rafaello Semi Sweet Red
maciekCK
Absolwent kursów garażowych, babcinych i piwnicznych, analityk osiedlowego rynku alkoholowego, twórca "indeksu Żubra". Propagator maksymy: nie znam się, to się wypowiem.Najbardziej lubi rum i gin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!