Strona główna WÓDKA Żubrówka Pędy Sosny

Żubrówka Pędy Sosny

6135
3
Żubrówka Pędy Sosny
3.3 - 19 głos[y]

Żubrówka Pędy Sosny to smakowa wódka o zawartości 37,5%, która pojawiła się na rynku wraz ze smakiem Liście Klonu. Miałam przyjemność spróbować tych dwóch smaków, zderzyć je ze sobą i wybrać dla siebie odpowiedni wariant.

Moim faworytem był smak Liście Klonu. Pędy Sosny mają charakterystyczny posmak typowy dla likierów ziołowych, jak Jagermaister, do tego jest słodszy od swojego brata.

Nie przepadam za likierami ziołowymi – w dzieciństwie byłam katowana lekarstwami o podobnym zapachu, też z alkoholem (nieważne dlaczego :)). Niestety tutaj każdy kieliszek Pędów Sosny przywoływał dość niemiłe wspomnienia, do tego wyraźnie przeszkadzała mi oblepiająca słodkość trunku, brakowało mi jakiejś kontry. W ustach pozostawał korzenny posmak i właśnie słodycz.

Mój kompan do picia jednak w Pędach zagustował i solidarnie polewaliśmy wódkę pod siebie, tj. ja wyłącznie klona, on wyłącznie sosnę.

Ze strony producenta:

Żubrówka Liście Klonu, to orzeźwiająca wódka o słodko-kwaskowatym smaku ekstraktu z liści klonu i starannie wyselekcjonowanych owoców. Żubrówka Pędy Sosny to z kolei lekki alkohol o niepowtarzalnym, słodko-korzennym smaku z delikatną, sosnową nutą.

zubrowka liscie klonu i pedy sosny

 

3 KOMENTARZE

  1. Pędy Sosny mam w domu. Proponuję ten trunek wykorzystać do drinków. Moja propozycja to sok jabłkowy. Popieramy polskie sadownictwo. Smacznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here