Strona główna WÓDKA Żubrówka

Żubrówka

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

5737
5

Żubrówka, wódka instytucja, klasyk uznawany za jeden z największych hitów eksportowych Polski (o tym, jak jest naprawdę – poniżej). Znana i rozpoznawana marka z charakterystyczną trawką wewnątrz butelki – turówki wonnej, nadającej trunkowi mocny słomkowy smak i kolorystykę. W naszym kraju historia tej wódki sięga XVII wieku, w obecnych czasach produkowana jest między innymi na Ukrainie, Stanach Zjednoczonych (pod nazwą Bison Vodka jednak bez wywaru z trawy, która jest zakazana w tym kraju), Rosji, Czechach i wielu innych miejscach.

Naliczyliśmy więcej niż 26 znaczących nagród dla tej wódki, między innymi srebrny medal przyznawany przez brytyjski Drinks Business / Spirits Business magazines w kategorii wódki smakowe, czy  Brązowy Medal Central Europe Wine & Spirits Challenge. Paradoksalnie, w roku 2001, Żubrówka uzyskała nominację do finału XI edycji Konkursu Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Wódkę Żubrówkę pije się najczęściej z sokiem jabłkowym, nieco rzadziej samą. Znamy także wersję z tonikiem:

  • 50 ml Żubrówki
  • tonic w ilości wg indywidualnych preferencji
  • brązowy cukier (ok. jednej łyżeczki)
  • lód

lub nieco mocniejszą wersję:

  • 50 ml Żubrówki
  • 50 ml wiśniówka lub wino wiśniowe
  • sok z limonki
  • lód

Żubrówka od 2013 roku jest własnością Russian Standard Group.

żubrówka

 

0/5 (0 Reviews)
Poprzedni artykułChauvet XO Brandy
Następny artykułMołdawskie Kwiaty
maciekCK
Absolwent kursów garażowych, babcinych i piwnicznych, analityk osiedlowego rynku alkoholowego, twórca "indeksu Żubra". Propagator maksymy: nie znam się, to się wypowiem.Najbardziej lubi rum i gin.

5 KOMENTARZE

  1. Moja ulubiona wódka. Od nastoletniości rozpijana nią byłam przez frywolne ciotki z Mazur, którym potem wtórowałam w przyśpiewkach i rubasznych dowcipach. Jak dla mnie niepowtarzalny i oryginalny smak, który w połączeniu z sokiem jabłkowym – mój ulubiony! – czyni żubrówkę prawdziwą i smakowitą ambrozją 🙂

  2. Racja, najlepszy smak po połączeniu z sokiem jabłkowym – gwarantowany. Klasyk na polskich stołach. W miarę dorastania odkryłam inne, ciekawsze smaki, ale Żubrówka z sokiem jabłkowym zawsze zostanie w mojej pamięci jako całkiem smaczne połączenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!