Strona główna FELIETONY Materace Siemianowice – na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego dla siebie...

  Materace Siemianowice – na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego dla siebie modelu?

  51
  0
  Materace w Sosnowcu - czy rozmiar 100x200 to idealny wybór dla singla?

  Materac to produkt kupowany raz na wiele lat. Dlatego też, zanim wydasz pieniądze na konkretny model, najpierw zastanów się, czego od niego oczekujesz. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru materaca.

   Producent

  Wybierając materac dla siebie warto zwrócić uwagę na producenta. W internecie można znaleźć wiele informacji na temat firm specjalizujących się w produkcji materacy. Na większości stron znajduje się także oferta konkretnego wytwórcy.

  producent FELIETONY
  Duży materac pojedynczy – Wałbrzych

  Twardość

  W sprzedaży dostępnych jest bardzo dużo modeli materacy. Różnią się wyglądem, wielkością a także twardością. Ta ostatnia cecha ma bezpośredni wpływ na komfort snu. Twardość materaca powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb konkretnego użytkownika. Jeśli wybierasz materac dla siebie najpierw go wypróbuj w sklepie. Połóż się na nim i wykonaj test dłoni. Włóż dłoń pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Jeśli dłoń wsuwa się bez problemu oznacza to, że materac jest za twardy. Jeśli natomiast dłoń napotyka na duży opór możesz mieć pewność, że materac jest za miękki. W przypadku, gdy odczuwasz delikatny opór oznacza to, że materac ma twardość idealną dla Ciebie.

  Powierzchnia spania

  Drugim czynnikiem wpływającym bezpośrednio na jakość snu jest powierzchnia posłania. Ważne jest, aby mieć tyle miejsca, by móc swobodnie poruszać się podczas snu. Z badań wynika, że minimalna szerokość materaca jednoosobowego powinna wynosić 70 cm. W przypadku materacy dwuosobowych szerokość nie powinna być mniejsza niż 140 cm. Jeśli chodzi o długość – materac powinien być o co najmniej 20 cm dłuższy niż wzrost jego użytkownika.

  Wysokość materaca

  Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę podczas wybierania materaca, jest jego grubość. Materace dostępne obecnie w sprzedaży składają się z kilku warstw stąd też ich wysokość jest dość duża. Wybierając materac postaw na model o grubości co najmniej 12 cm. Taka wysokość daje gwarancję wygody i komfortowego snu.

  Kiedy materac staje się niewygodny

  Zdarza się, że podczas zakupu wybierasz odpowiedni materac dla siebie, ale po kilku miesiącach użytkowania okazuje się, że nie wysypiasz się na nim. W takim wypadku możesz iść do sklepu i kupić nowy materac lub skorzystać z doskonałego rozwiązania jakim jest materac nawierzchniowy. Materace tego typu np. Hilding Alt lub Hilding Bass składają się z kilkucentymetrowej warstwy pianki. Można z nich korzystać na wiele sposobów. Układając taki materac na powierzchni materaca podstawowego zyskasz wygodną powierzchnię do spania. Możesz też zabrać go w podróż, ponieważ materac łatwo można zwinąć i przewozić.

  Materac to produkt kupowany raz na kilka lat. Korzystasz z niego każdego dnia prze około 8 godzin. Dobrze dobrany model umożliwi Ci odpoczynek i regenerację sił. Dlatego zanim wydasz pieniądze, najpierw dokładnie sprawdź czy wybrany materac na pewno Ci odpowiada.

  Poprzedni artykułPiwo Panther
  Następny artykułFizz Cider Strawberry
  maciekCK
  Absolwent kursów garażowych, babcinych i piwnicznych, analityk osiedlowego rynku alkoholowego, twórca "indeksu Żubra". Propagator maksymy: nie znam się, to się wypowiem.Najbardziej lubi rum i gin.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Proszę podać swoje imię tutaj
  Captcha verification failed!
  Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!