Strona główna FELIETONY Poduszki termoelastyczne dostępne w Głogowie – jak odpowiednia poduszka poprawi jakość Twojego...

  Poduszki termoelastyczne dostępne w Głogowie – jak odpowiednia poduszka poprawi jakość Twojego snu?

  77
  0
  Odpowiednia długość materaca – czyli jaka?

  Czy wiesz, jak ważne jest dbanie o jakość własnego snu? Regularny odpoczynek, przy którym naprawdę można się zregenerować, to podstawa dobrego samopoczucia i zdrowia, tak fizycznego, jak i również psychicznego. Na jakość snu duży wpływ ma także wybór poduszki, choć jest to często zaniedbywany element w sypialni. Czym termoelastyczne modele różnią się od innych dostępnych na rynku?,

  Czym są piankowe poduszki profilowane?

  Najpopularniejsze i najczęściej spotykane w polskich domach są poduszki z wypełnieniem z naturalnego puchu lub pierza. Coraz większą popularność zyskują jednak poduszki piankowe, które już swoim wyglądem odróżniają się od innych modeli. Nie posiadają one tradycyjnego wypełnienia, są natomiast w całości wykonane z elastycznej pianki, zwykle zamykanej w ściąganym pokrowcu, który można prać w pralce automatycznej. Pianka jest materiałem hipoalergicznym, w przeciwieństwie do naturalnego pierza, w którym niestety często gromadzą się roztocza. Przez wszystkie warstwy piankowych poduszek cały czas przechodzi powietrze i odprowadza zebrane wcześniej ciepło i wilgoć. Dzięki temu poduszka jest w pełni higieniczna i z powodzeniem może być używana przez alergików czy osoby cierpiące na choroby skóry.

  Ważniejszym powodem, dla którego tworzy się profilowane poduszki z pianki, jest ich stabilność i umiejętność podtrzymania kręgosłupa we właściwej pozycji przez całą noc. Popularne poduszki z pierza niestety często są zbyt miękkie, głowa zbytnio się w nie zapada, przez co szyjny odcinek kręgosłupa zostaje nienaturalnie wygięty. Z drugiej strony poduszka nie może być zbyt twarda, żeby nie podnosić zanadto szyi i głowy podczas snu, bo to mogłoby być powodem bólu po przebudzeniu.

  czym sa piankowe poduszki profilowane FELIETONY
  Twardość materaca – najważniejsze kryterium

  Termoelastyczna pianka Visco w poduszkach Hilding Anders

  Profilowane poduszki wykonuje się głównie z dwóch rodzajów pianek: wysokoelastycznych oraz termoelastycznych. Pianki wysokoelastyczne dopasowują się do ciała pod wpływem nacisku tak jak większość znanych materiałów tego typu. Pianka termoelastyczna natomiast reaguje na ciepłotę ciała i dopasowuje się do jego kształtu pod wpływem wydzielanego przez nie ciepła. To dość rewolucyjne podejście, które daje niesamowite rezultaty. Trudno o inny materiał, który jest w stanie zapewnić tak dobre dopasowanie.

  Marka Hilding Anders, topowy polski producent materacy i wyposażenia do sypialni, swoje poduszki wykonuje głównie z pianki termoelastycznej Visco. Z jednej strony jest ona stabilna, trwała i odporna na odkształcenia, z drugiej natomiast w kontakcie ze skórą pozostaje delikatna i wyjątkowo elastyczna. Idealne dopasowanie do kształtu ciała przekłada się na wygodę, ale również i na zdrowie. Poduszki termoelastyczne świetnie radzą sobie z podtrzymaniem kręgosłupa w fizjologicznej pozycji, a dodatkowo pozwalają na regenerację zmęczonych mięśni szyi. Po położeniu się na łóżku, pomiędzy łukiem szyjnym a materacem powstanie wolna przestrzeń. Brak jej stabilnego wypełnienia zmusza mięśnie do utrzymywania naturalnego łuku i ciągłego napięcia. Termoelastyczna poduszka dopasowuje się do kształtu szyi, wypełnia wolną przestrzeń, stabilizuje kręgosłup i podpiera mięśnie.

  Jak wybór poduszki może wpłynąć na jakość snu?

  Na jakość snu ma wpływ naprawdę wiele rzeczy, między innymi samopoczucie, poziom zmęczenia, temperatura w sypialni, materac, czy poduszka. Każdy z tych czynników wpływa na sen w nieco inny sposób – temperatura na przykład przekłada się na subiektywnie postrzegany komfort, podczas gdy materac dodatkowo odpowiada za właściwe podparcie całego ciała. Poduszka może istotnie wpłynąć na wygodę odpoczynku, którego nie należy bagatelizować – jeśli ma się wygodne łóżko, zwykle sypia się w nim lepiej, dłużej i głębiej, w nocy rzadziej doświadcza się wybudzeń, a wieczorem zasypia się szybciej. Wszystko to przekłada się na samopoczucie o poranku.

  Warto pamiętać również, że nie tylko sam materac odpowiada za utrzymanie kręgosłupa we właściwej pozycji podczas snu. Odpowiednio dobrana poduszka powinna podeprzeć szyjny odcinek kręgosłupa na takiej wysokości, aby był on ułożony w linii prostej do całej swojej długości. Niewłaściwa poduszka często jest powodem uciążliwego bólu pleców, za który mylnie oskarża się materac.

  Poprzedni artykułInne zastosowania piwa
  Następny artykułOkocim Premium Mocne
  maciekCK
  Absolwent kursów garażowych, babcinych i piwnicznych, analityk osiedlowego rynku alkoholowego, twórca "indeksu Żubra". Propagator maksymy: nie znam się, to się wypowiem.Najbardziej lubi rum i gin.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Proszę podać swoje imię tutaj
  Captcha verification failed!
  Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!