Strona główna DRINKI Morskie koktajle na pochmurne dni

Morskie koktajle na pochmurne dni

725
0
Morskie koktajle na pochmurne dni

Niebieskie koktajle mają swój urok, są przyjemne dla oka, a przepisy często wypełnione są pysznymi owocowymi smakami. Jeśli jesteś w „niebieskim nastroju” i chcesz stworzyć piękne martini na domówce, Twój barek musi zawierać niebieską Curacao lub np. UV Blue Vodkę.

Blue Margarita

Wiele tropikalnych koktajli może mieć piękny morski kolor dzięki niebieskiemu Curacao – na przykład Blue Margarita. Tradycyjnie składa się ona tylko z trzech składników: Tequili, soku z limonki i Triple sec. Wystarczy zastąpić ten ostatni likierem Blue Curacao.

Składniki:

45 ml tequili
30 ml likieru blue curacao
30 ml świeżo wyciśniętego soku z limonki
kawałek limonki i sól gruboziarnista – do dekoracji szklanki

Do shakera wypełnionego lodem wlej tequilę, blue curacao, sok z limonki i opcjonalnie syrop cukrowy. Dobrze wstrząśnij i przelej szklanki. Udekoruj kawałkiem limonki lub plasterkiem pomarańczy.

Jellyfish

Niektóre koktajle naprawdę pozwalają bawić się składnikami. W tym przepisie nałóż warstwę wódki, niebieskiej curacao i sambuca, a następnie wykończ kremem. Efekt zawirowania w szklance będzie zaskakujący. Aby uzyskać pełny efekt, trzeba powoli wlewać składniki jeden na drugi, tak aby unosiły się na powierzchni. Wymaga to cierpliwości i trochę praktyki.

Składniki:

45 ml wódki
45 ml likieru blue curacao
45 ml białego likieru sambuca
15 ml śmietany najlepiej ciężkiej

Wysoką szklankę napełnij lodem i dodaj wódkę. Wlej niebieskie curacao łyżką stołową na wierzch, starając się nie mieszać płynów. Dodaj sambucę w ten sam sposób i wlej delikatnie śmietanę na samą górę. Mieszaj powoli, aby nie zepsuć efektu „meduzy”.

Blue Hawaiian

Kiedy niebieskie curacao spotyka się z sokiem ananasowym, dostajesz koktajl o barwie morskiej. Z rumem i kremem kokosowym smakuje podobnie do Pina Colady, tylko w bardziej przykuwającym uwagę kolorze.

Składniki:

45 ml rumu
20 ml likieru blue curacao
60 ml soku ananasowego
20 ml kremu kokosowego
wiśnia i kawałek ananasa do dekoracji

W szklance wypełnionej kostkami lodu wlej rum, niebieskie curacao, sok ananasowy i krem kokosowy. Dobrze mieszaj przez co najmniej 30 sekund. Przecedź do szklanki wypełnionej kostkami lodu. Udekoruj kawałkiem wiśni i ananasa.

Blue Lagoon Margarita

Ten prosty koktajl z tequilą łączy niebieskie curacao z sokiem ananasowym i limonkowym. Kolor urzeka i wciąga w tropikalny nastrój.

Składniki:

45 ml tequili
20 ml likieru blue curacao
15 ml soku ananasowego
odrobina soku z limonki
7Up lub Sprite

Do shakera wlej tequilę, blue curacao i sok ananasowy. Dodaj odrobinę soku z limonki i napełnij lodem. Dobrze wstrząśnij. Wlej do kieliszka koktajlowego i dopełnij odrobiną 7Up lub Sprite.

Daphne Martini

Czyli niebieskie martini. Zawiera wódkę z gruszką, gin, wytrawny wermut i niebieskie curacao tworząc smaczny napój, który z pewnością zadowoli miłośników owocowego martini.

Składniki:

45 ml ginu
45 ml wódki gruszkowej
15 ml likieru blue curacao
15 ml wytrawnego wermutu
Likier pomarańczowy

Do shakera wlej gin, wódkę gruszkową, niebieskie curacao i wermut. Napełnij lodem i dobrze wstrząśnij. Odcedź do dobrze schłodzonego kieliszka koktajlowego. Dodaj odrobinę gorzkiego likieru pomarańczowego i voila!

0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!