Strona główna DRINKI Wściekły Pies

Wściekły Pies

3815
1

Wściekły Pies, czyli Mad Dog, to już chyba shot legenda. Nie wyobrażam sobie baru czy klubu, gdzie taki shot nie byłby serwowany. Shot jest ostry, ale bardzo smakowity. Można przygotować oczywiście wersje ostrzejszą, dodając więcej tabasco, jak i mocniejszą z przewagą wódki.

Podczas przygotowywania należy zadbać o to, aby składniki się nie wymieszały. Na dnie ma być wyraźnie widoczny gęsty sok malinowy, na nim powinno spoczywać tabasco lekko chyboczące się na dolanej wódce. A na to oczywiście pieprz dla większej pikanterii.

Skład:

  • 1/3 gęsty syrop malinowy
  • 2/3 wódki
  • 1-3 lub 3-5 kropel (wersja ostrzejsza) kropel tabasco
  • pieprz do popieprzenia 😉

Co ciekawe, można przygotować również Kolorowe Wściekłe Psy. Odznaczają się tym, że stosowane są różne soki, dzięki czemu shoty mają różne zabarwienie. A to już na pewno przyciągnie uwagę i spowoduje niemały zachwyt u gości. Aby zapewnić sobie tę tęczę barw, sięgamy po soki: malinowy, czarna porzeczka, brzoskwiniowy, pomarańczowy, imbirowy, miętowy, a nawet po likier blue curacao. Przygotowujemy w ten sam sposób, co tradycyjnego pieska.

Jak przygotować Wściekłego Psa

I tu mamy dwie szkoły. Jedna mówi o tym, że rozpoczynamy od soku, druga, że od wódki. Jeśli pierwszy wlejemy sok, zmniejszamy ryzyko wymieszania warstw, ale wódka i tak musi być potem wlewana delikatnie (dla laików są nawet specjalne lejki zakładane na gwint butelki – przytykając do brzegu kieliszka, nawet jeśli więcej nam się chlapnie, to i tak składniki nie powinny się wymieszać).

Teraz alternatywa: rozpoczynamy od dobrze schłodzonej wódki. Wlewamy najpierw ją w odpowiedniej ilości, zostawiając miejsce na sok. Sok nalewamy delikatnie po ściankach dopiero po kilkunastu sekundach (czas odpowiedni, żeby wódka się ładnie rozłożyła i przestała „pływać”) – i tak opadnie na dno, ale wlewać należy z precyzją, żeby nie dopuścić do zmieszania. Następnie kilka kropel tabasco i posypanie pieprzem.

Pamiętać należy, że shot przygotowuje się w suchym kieliszku (nie może to być kieliszek zaraz po umyciu i niedoschnięty; lepiej osuszyć ręcznikiem papierowym lub ściereczką).

Jak pić

Jak każdy short drink, czyli shot, pijemy Wściekłego Psa na raz. Nie popijamy! Sok malinowy, który do gardła wpływa jako ostatni, odpowiednio niweluje nieprzyjemny smak wódki oraz łagodzi ostre tabasco i pieprz. Pamiętać należy, że obojętnie, czy dobrze nam się pije, czy nie, to jest tam wódka i nie należy nadawać tempa w piciu tych shotów, bo skutki będą szybko i mocno odczuwalne.

Shot Teraz Polska

Alternatywą dla Wściekłych Psów jest shot Teraz Polska, który powstaje wyłącznie z wódki i soku malinowego. Gęsty czerwony sok, opadając na dno, oraz bezbarwna wódka ponad nim tworzą kompozycję przypominającą polską flagę.

wsciekly-pies
Wściekły pies – wersja łagodna
wsciekle-psy
Wściekły pies – wersja ostrzejsza

 

wściekłe-psy
Wściekły pies – wersja ostrzejsza
0/5 (0 Reviews)

1 KOMENTARZ

  1. Idealny shoot, aby zacząć wieczór (kilka mocnych akcentów na początek zawsze rozkręca imprezę) lub nawet na koniec, kiedy już piwa się nie chce, a smaki jeszcze się ma 🙂 Wściekły pies to już kultowy shot, oferowany przez każdy bar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!