Strona główna BRANDY Grand Cavalier

Grand Cavalier

2267
1
grand-cavalier

Grand Cavalier, brandy. Na początku od razu zaznaczę, że nie jestem specjalistą od tego gatunku alkoholu, wszystkie opinie na temat tego trunku są mocno subiektywne i niepoparte znajomością procesów produkcyjnych, historii czy zdrowotnych właściwości napoju. Po tym wstępie muszę napisać:

Grand Cavalier to bimber z wyczuwalnym akcentem benzyny. Na początku mocny, słodkawy, karmelowy smak przechodzi w brutalny sposób w intensywny posmak asfaltu (zaraz ktoś zapyta, więc uprzedzę – wiem, bo kiedyś miałem nieciekawy wypadek rowerowy). Jak każde brandy, to także produkowane jest z destylowanego wina, według producenta przechowywane w dębowych beczkach, mieszane z inną pięcioletnią brandy.

Producentowi Grand Cavalier udało się stworzyć trunek mający prawdopodobnie w założeniu konkurować z Cifem do podłogi (uprzedzając pytanie – nie wiem, jak smakuje Cif, ale tak to sobie wyobrażam). Być może moje plebejskie podniebienie nie wyczuwa “delikatnych nut wolności charakterystycznych dla Francji”, ale tego alkoholu nie polecam nikomu.grand-cavalier

2.9/5 - (14 votes)
Poprzedni artykułRuddles County
Następny artykułPolonaise Wiśniowy
Absolwent kursów garażowych, babcinych i piwnicznych, analityk osiedlowego rynku alkoholowego, twórca "indeksu Żubra". Propagator maksymy: nie znam się, to się wypowiem.Najbardziej lubi rum i gin.

1 KOMENTARZ

  1. Dla mnie najlepsza brandy jaką piłem. Słodka, łagodna, z wyraźnym zapachem i posmakiem czekolady.
    Ta brandy produkowana jest na Łotwie z domieszką brandy azerskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!