Strona główna BRANDY Grand Cavalier

Grand Cavalier

974
1

zawartość alkoholu:

pojemność:

cena:

grand-cavalier
2.9
14

Grand Cavalier, brandy. Na początku od razu zaznaczę, że nie jestem specjalistą od tego gatunku alkoholu, wszystkie opinie na temat tego trunku są mocno subiektywne i niepoparte znajomością procesów produkcyjnych, historii czy zdrowotnych właściwości napoju. Po tym wstępie muszę napisać:

Grand Cavalier to bimber z wyczuwalnym akcentem benzyny. Na początku mocny, słodkawy, karmelowy smak przechodzi w brutalny sposób w intensywny posmak asfaltu (zaraz ktoś zapyta, więc uprzedzę – wiem, bo kiedyś miałem nieciekawy wypadek rowerowy). Jak każde brandy, to także produkowane jest z destylowanego wina, według producenta przechowywane w dębowych beczkach, mieszane z inną pięcioletnią brandy.

Producentowi Grand Cavalier udało się stworzyć trunek mający prawdopodobnie w założeniu konkurować z Cifem do podłogi (uprzedzając pytanie – nie wiem, jak smakuje Cif, ale tak to sobie wyobrażam). Być może moje plebejskie podniebienie nie wyczuwa “delikatnych nut wolności charakterystycznych dla Francji”, ale tego alkoholu nie polecam nikomu.grand-cavalier

1 KOMENTARZ

  1. Dla mnie najlepsza brandy jaką piłem. Słodka, łagodna, z wyraźnym zapachem i posmakiem czekolady.
    Ta brandy produkowana jest na Łotwie z domieszką brandy azerskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here