Strona główna PIWO Brackie Mastne

Brackie Mastne

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

486
0

Brackie Mastne (Bracki Browar Zamkowy w Cieszynie) powstaje m.in. z trzech słodów jęczmiennych: pilzneński, monachijski, karmelowy. Jest to piwo górnej fermentacji. Nazwa nawiązuje do pierwszej udokumentowanej nazwy piwa z Cieszyna i oznacza „pełny” i „mięsisty”, co ma podkreślać złożoność smaków.

Barwa: Miedziano-bursztynowa. Piwo klarowne z ładnymi przebłyskami, jeśli spojrzy się pod światło.

Zapach: Lekko karmelowy z ulotną metalicznością (nie tylko ja na tę metaliczną uwagę zwróciłam – pojawiła się i u osób obecnych przy konsumpcji, jak i nawet w sieci recenzenci wskazują, że piwa cieszyńskie mają taki dość nieprzyjemny metaliczny smak i zapach).

Smak: Producent chwali się, że Brackie Mastne charakteryzuje się wyraźną i szlachetną goryczką. Jednak goryczka nie jest w tym piwie dominująca, a nawet zachwycająca – szybko zostaje spłycona przez kwasowość i nuty owocowe. Pojawia się również słodowość, która zaraz jest otępiona przez alkohol. Tak, alkohol wyraźnie jest odczuwalny przy finiszu, a wielka szkoda, bo biorąc pod uwagę pojawiające się treści smakowe w trakcie degustacji, ten alkohol potem wszystko zabija.

Nie jest to złe piwo – przyjemnie się je pije, ma rzeczywiście bogaty skład, ale mi osobiście zabrakło mocniejszej goryczki i alkohol wyraźnie na końcu mi przeszkadzał.

Moja ocena: 3.5/5.

Zawiera 5,8% alk. i 13% ekstraktu.

 

0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!