Strona główna PIWO Pilsner Urquell

Pilsner Urquell

zawartość alkoholu

cena

pojemność

1682
5

Pilsner Urquell to piwo znane i cenione od lat, nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Produkowane jest przez Plznensky Prazdroj. Zawiera 4,4% alkoholu. Ma piękny złoty kolor i gęstą pianę. W smaku piwo to jest bardzo delikatne. W Pilsnerze Urquellu oczywiście wyczuwalna jest chmielowa goryczka, ale jest ona bardzo przyjemna dla podniebienia. Piwo to w Czechach jest serwowane na 4 różne sposoby: Hladinka, Cochtan, Mliko i Snyt.

 • Hladinka nalewane jest na raz, zawiera ok 1/4 piany (gęstej i dobrze przylegającej do ścianek) w szklance
 • Cochtan to wersja nalewana jednorazowo. Tak nalane piwo może nieco odstraszać bo kojarzy się z wygazowanym, niesmacznym trunkiem, pozory jednak mylą.
 • Mliko to, na pierwszy rzut oka nieudane testy początkującego barmana ponieważ kufel lub szklana po brzegi wypełniona jest pianą, która wygląda jak mleko, jest gęsta i pełna aromatu. Należy wypić od razu po podaniu
 • Snyt- ok 2/3 piwa – reszta piana. Typowe małe piwo

Pilsner Urquell produkowany w Pilźnie to prawdziwa ikona czeskich piw, jednak z czasem intensywnego rozwoju browarnictwa w Polsce traci na rzecz polskich wyrobów.

4.2/5 - (21 votes)

5 KOMENTARZE

 1. Doskonale czeskie piwo. Łagodne z wyraźną goryczką.
  I to taka tradycyjną, piwną, a nie cytrusową.
  Nie wiem co autor ma na myśli mówiąc o tym że to piwo traci na znaczeniu z uwagi na rozwój browarnictwa w Polsce.
  To jest piwo klasyczne, u nas dominują nowoczesne cytrusowe, które nie każdy lubi, a w każdym razie mają niewiele wspólnego z klasyką.
  Trudno jest zrobić dobrego pilznera, u nas chyba tylko Bierhalle robi tradycyjnego pilznera, który może walczyć z czeskimi i niemieckimi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here