Strona główna KONIAK Hennessy Very Special Cognac

Hennessy Very Special Cognac

4067
6

zawartość alkoholu:

pojemność:

cena:

Hennessy Very Special Cognac to zdecydowanie najbardziej popularny koniak na świecie. Często można nawet zobaczyć zdjęcia raperów amerykańskich, jakże ochoczo przechylających butelkę tego szlachetnego trunku w stronę ust swoich. To akurat nie stanowi dobrej reklamy dla Hennessy, gdyż ani ta muzyka nie jest wysublimowana, ani picie koniaku z butelki nie wydaje się gustownym pomysłem.  Jednak świadczy to o olbrzymiej popularności tego trunku.

Hennessy VS jest mieszanką aż czterdziestu destylatów i to o maturacji wynoszącej minimum trzydzieści miesięcy. Niektóre destylaty dojrzewają nawet osiem lat. Sama marka już od ośmiu pokoleń jest w rękach tego samego klanu rodzinnego z Charente, gdzie jest położone miasto Cognac, od którego przecież pochodzi nazwa samego trunku. Koniak to przecież nazwa zastrzeżona.

Hennessy VS ma piękny bursztynowy kolor. W aromatach dominują suszone owoce i nutki drzewne. Natomiast smak jest niezwykle wyrazisty, a jednocześnie bardzo łagodny. Fajny jest finisz czekoladowy z lekkim pieprzem.

Koniak piję rzadko, ale jak już się skusić, to warto na ten z najwyższej półki.

6 KOMENTARZE

    • To pij zwykła gorzałę po 18 zł za butle, a nie bierz się za koniak bo nie jest on dedykowany ani gówniarzom pijącym wszystko z colą ani prostakom z zadupia co wychlają hurtowo wszystko co ma procent, a potem narzekają, że kac itp.

    • Prawdopodobnie masz nie więcej niż dwadzieścia lat synku, dlatego wszystko mieszasz z colą. To jest najmłodsza wersja z całej rodziny Hennessy, a mimo to jest wyśmienita. Musisz jeszcze pożyć drugie dwadzieścia lat i dojrzeć do szlachetnego alkoholu. Na razie pij samą colę, ewentualnie piwo bezalkoholowe również z colą bo może być za gorzkie dla twojego ptasiego podniebienia.

  1. Cześć , znalazłem butelkę całkiem płaską jak od Ballantyny ale jest przezroczysta i jest na niej napis Hennessy Very Special COGNAC 0,7L Jest pełna , złota nakrętka . Mama mówi że ktoś dziadkowi ją dał w 1990 roku na imieniny. Kod kreskowy zaczyna się cyfrą 3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here