Strona główna KONIAK Hennessy Very Special Cognac

Hennessy Very Special Cognac

1889
2
Hennessy Very Special Cognac
3.4 - 37 głos[y]

Hennessy Very Special Cognac to zdecydowanie najbardziej popularny koniak na świecie. Często można nawet zobaczyć zdjęcia raperów amerykańskich, jakże ochoczo przechylających butelkę tego szlachetnego trunku w stronę ust swoich. To akurat nie stanowi dobrej reklamy dla Hennessy, gdyż ani ta muzyka nie jest wysublimowana, ani picie koniaku z butelki nie wydaje się gustownym pomysłem.  Jednak świadczy to o olbrzymiej popularności tego trunku.

Hennessy VS jest mieszanką aż czterdziestu destylatów i to o maturacji wynoszącej minimum trzydzieści miesięcy. Niektóre destylaty dojrzewają nawet osiem lat. Sama marka już od ośmiu pokoleń jest w rękach tego samego klanu rodzinnego z Charente, gdzie jest położone miasto Cognac, od którego przecież pochodzi nazwa samego trunku. Koniak to przecież nazwa zastrzeżona.

Hennessy VS ma piękny bursztynowy kolor. W aromatach dominują suszone owoce i nutki drzewne. Natomiast smak jest niezwykle wyrazisty, a jednocześnie bardzo łagodny. Fajny jest finisz czekoladowy z lekkim pieprzem.

Koniak piję rzadko, ale jak już się skusić, to warto na ten z najwyższej półki.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here