Strona główna INNE Dwójniak Kasztelański

Dwójniak Kasztelański

2948
0

Dwójniak Kasztelański to tradycyjny miód pitny. Dwojniak, czyli trunek z dwóch części miodu oraz dwóch części wody, dojrzewający około dziesięć lat. Miód zastosowany w tym dwójniaku jest ciemnym i aromatycznym miodem gryczanym, podobno z najlepszych pasiek polskich i rekomendowanym przez Polską Fundację Apiterapii w Katowicach. Dwójniak Kasztelański zdążył już zgarnąć trochę nagród na konkursach winiarskich organizowanych w naszym kraju.

Ma bardzo ładną barwę ciemnego bursztynu lub złota. Miód został wzbogacony ciekawą kompozycją z ziół i przypraw korzennych, a wszystko podobno według receptury staropolskiej. To może być prawdą, ponieważ tradycja robienia i picia miodów pitnych jest w naszym narodzie naprawdę stara i sięga wieku trzynastego. Od zawsze miody pitne były uważane za trunki mające działanie zdrowotne, a do tego po prostu smaczne.

Dwójniak Kasztelański można wypić na zimno w lodem i cytryną lub na gorąco z dodatkiem cynamonu i goździków, co jest świetnym napojem rozgrzewającym na chłodne wieczory.

3.8/5 - (70 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!