Strona główna PIWO Bosman Specjal

Bosman Specjal

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

2190
2
bosman-specjal

Jasne piwo typu pils o zawartości alkoholu 6,6 % oraz 14,9 % ekstraktu. Intensywny smak z charakterystyczną, wyczuwalną goryczką.

Tyle dowiedziałem się z etykiety. Tak właśnie swój produkt opisują piwowarzy ze szczecińskiego browaru, należącego do znanej grupy Carlsberg Polska. Prosto i na temat. Bez zbędnych grafomańskich popisów. No i jak się przekonałem, zaskakująco  szczerze i prawdziwie.

Po otwarciu butelki przelałem mojego Bosman Specjala, jak się należy do szklanki, czując, jak radość wypełnia me serce tak, jak bursztynowy nektar stopniowo wypełniał naczynie. Spragniony czym prędzej podniosłem szklankę i wziąłem pierwszy łyk…

Może nieświeże kupiłem?! – pojawiło się głowie. Panikuję! Sprawdzam daty, pod światło patrzę, ale jednak nie… Wszystko niby w porządku.

Próbuję znowu. I dla pewności jeszcze raz.

Faktycznie intensywny smak – na myśl przychodzi woda z wazonu po kwiatkach z dodatkiem płynu do mycia naczyń (stąd pewnie ta intensywna goryczka), z subtelnym posmakiem taniego spirytusu.

A do tego snujący się podstępnie aromat stęchłej szmaty i strawionego alkoholu.

Rzecz tylko dla prawdziwych znawców tematu, koneserów wrażeń, łowców chwili. Do wypicia o czwartej nad ranem, najlepiej gdzieś w bramie, w deszczowy, wietrzny dzień.

No chyba, że się ktoś uprzejmy znajdzie i na nalewkę wiśniową dorzuci…

bosman-specjal

0/5 (0 Reviews)

2 KOMENTARZE

  1. To piwo było kiedyś bardzo dobre. Wychowałem się na ZIELONYM bosmanie. Pamiętam, ze za młodu to się biegało po sklepach szczecina żeby trafić jak najświeższą dostawę (o co nie było trudno – bo piwo „szło” na bieżąco..) Dziś nie ruszam. Jakieś pięć lat temu szarpnęło mnie na sentyment – z rana długa sesja na klopie upewniła mnie że – przynajmniej dla mnie – to już nie jest piwo.. Szkoda, jestem ze Szczecina i niestety ostatnią rzeczą jaką bym polecił w przedmiocie piwa jest.. Bosman (tak zielony jak i czerwony). I chyba nie jestem odosobniony – to piwo tak na prawdę nawet w Szczecinie dostepne jest w bardzo niewielu punktach. Dawno temu wycofało się z dystrybcji Netto, czasem w jakimś sklepie mignie ale ogólnie jest bardzo słabo widoczne. Może to i dobrze ze względu na beznadziejną jakość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!