Strona główna WHISKY Kilbeggan Triple Cask Irish Whiskey: Wielowymiarowy irlandzki charakter czy marketingowy chwyt?

Kilbeggan Triple Cask Irish Whiskey: Wielowymiarowy irlandzki charakter czy marketingowy chwyt?

Zawartość alkoholu 43%

Cena 139zł

Pojemność 0,7l

36
0
Kilbeggan Triple Cask Irish Whiskey
Kilbeggan Triple Cask Irish Whiskey

O, tak! Kto by pomyślał, że przyjdzie mi recenzować coś tak irlandzkiego jak Kilbeggan Triple Cask? Dziś sprawdzimy, czy ta whiskey jest faktycznie tak dobra, jak jej opis, czy może to tylko zwykły marketingowy wytrych do naszych portfeli.

Pierwsze Wrażenia: Wygląd Butelki

Zaczynając od opakowania, mamy tu tradycyjny, ale elegancki design. Klasyczna, prosta forma, która jednak nie krzyczy o swojej wyjątkowości. Do tego jest ta cena — około 120-160 zł za 700 ml. Czy warto? No właśnie, o tym będziemy dzisiaj rozmawiać.

Kraj Pochodzenia: Krótka Lekcja Geografii

Bez zbędnego pitolenia — mówimy o Irlandii. To miejsce, gdzie whiskey to niemal druga waluta. Oczekiwania więc są wysokie, bardzo wysokie. Jakieś pół gwiazdki za to, że to nie kolejny amerykański bourbon, tylko coś z Zielonej Wyspy.

Co Mówią Liczby: Zawartość Procentowa i Pojemność

  • Zawartość procentowa: 43%
  • Pojemność: 700 ml

Standard, bez rewelacji. Można by się pokusić o większą moc, prawda?

Kilbeggan Triple Cask Irish Whiskey butelka
Kilbeggan Triple Cask Irish Whiskey butelka

Otwieranie Butelki: Początkowa Aromaterapia Kilbeggan Triple Cask Irish Whiskey

Korek otwarty, i co czujemy? Słodycz, wanilię i nuty owocowe. Brzmi jak poezja, ale zaraz, zaraz. Czuję tu lekką monotonię. Gdzie są te złożone aromaty, o których tak głośno mówią?

Pierwszy Łyk: Świat Smaków?

Tutaj już jest ciekawiej. Wyrazista nuta dębowa, lekkie cytrusy i znów ta wanilia. Ale po kilku sekundach coś się dzieje — wkracza lekka goryczka. No niestety, bo choć smak jest złożony, to gdzieś w tle brakuje mi ‘tego czegoś’.

Czy Wiesz, Że…?

Kilbeggan to jedna z najstarszych destylarni w Irlandii, działająca od 1757 roku. No cóż, z wiekiem powinna przyjść mądrość, ale czy w tym przypadku tak jest?

Jak Podawać: O, Nie! Nie Rób Tego!

Chciałbyś dodać coli? Oszalałeś? Tą whiskey pijemy prosto albo na lodzie. Nie rozmieniamy na drobne takiego dzieła.

Osobiste Przemyślenia: Jestem Trochę Zawiedziony

Ok, nie jest źle, ale za tę cenę oczekiwałem fajerwerków, a dostałem tylko iskrzącą zimną sztucznicę. Smak jest dobry, ale czy wybitny? Nie. Aromat jest miły, ale czy porywający? Też nie.

Podsumowanie: Czy Kilbeggan Triple Cask Robi Robotę?

Ogólnie, nie jest to zła whiskey. Ma swoje dobre strony, ale również i minusy, których nie można zignorować. Jest to dobre, solidne wydanie dla kogoś, kto chce się zapoznać z irlandzkimi whiskey, ale dla znawców to raczej średniak.

Cena do jakości? Średnio. Za te same pieniądze można już zdobyć coś naprawdę wyjątkowego. Finalna ocena? Daję 3/5. Kilbeggan Triple Cask to dobra whiskey dla początkujących, ale jeśli szukasz czegoś więcej niż tylko podstawowego wprowadzenia do irlandzkiego trunku, raczej bym poszukał czegoś innego.

3/5 - (1 vote)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!