Strona główna WHISKY Glen Scanlan finest scotch whisky

Glen Scanlan finest scotch whisky

Zawartość alkoholu 40%

Cena 90 zł

Pojemność 0,7 l

30
0

Whisky Glen Scanlan

W weekendowej atmosferze miałem okazję przyjrzeć się bliżej pewnej whisky o wyjątkowo nieciekawej butelce. Nie żeby była jakoś odpychająca, ale poza przetłoczeniem w dolnej części to etykieta przywodzi na myśl tanie „łiskacze” z marketów, a mówimy o trunku za nie całą stówkę. Przechodząc do rzeczy, mamy do czynienia z przynajmniej trzy letnią szkocką typu blended, o ładnym bursztynowym kolorze z mocą czterdziestu koni. Producent chwali się górskimi słodami i czystą krystaliczną wodą – sprawdźmy to.

Glen Scanlan – Szkocja słodem płynąca

Po otwarciu butelki czuć mocno alkoholowy aromat z dużą ilością wanilii. Trochę trąca tandetnością, ale przecież nie dla zapachu kupuje się szkocką. Szklaneczka, lód, pierwszy łyk. Bardzo duża ilość słodów mocno zmiękcza odbiór trunku. Nie jest ordynarna w smaku, wręcz przeciwnie, bardzo delikatna, mocno słodka. Wyraźnie czuć wanilię i karmelowe nuty, co dla mnie jest trochę zbyt dużym przesłodzeniem, ale z drugiej strony staje się bardziej przystępna w odbiorze i powiedzmy sobie szczerze, skierowana do bardziej uniwersalnego odbiorcy. Z charakterystycznych walorów na plus zdecydowanie warto wspomnieć o długim naprawdę przyjemnym finiszu.

Glen Scanlan – szkocka do drinków?

Uważam, że w swoim przedziale cenowym otrzymujemy przyzwoity produkt, wyróżniający się na tle swojej konkurencji słodkością i delikatnym w odbiorze smakiem. Nadaje się świetnie do drinków – tylko nie z colą, bo to już zdecydowanie za dużo słodyczy w szklance. Jest też na tyle przyjemna, że można sączyć jedynie z lodem do czego osobiście zachęcam. Rzetelne 3/5.

3/5 - (1 vote)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!