Strona główna WHISKY Old Mull Highland Single Malt Whisky: Czy Klasyczne Zawsze Musi Być Dobre?

Old Mull Highland Single Malt Whisky: Czy Klasyczne Zawsze Musi Być Dobre?

Zawartość alkoholu 40%

Cena 123zł

Pojemność 0,7l

70
0
Old Mull Single Malt
Old Mull Single Malt

Old Mull Whisky na Wstępie Budzi Oczekiwania

Old Mull to marka, której nazwa nie raz pojawia się w dyskusjach miłośników whisky. Szkockie korzenie i stylowa butelka mogą z łatwością przyciągnąć uwagę, zwłaszcza w Polsce, gdzie cena za 0,7 litra butelkę oscyluje wokół 100 zł-150 zł. Ale czy cena i wygląd zawsze idą w parze z jakością? Zanim podzielimy się z wami naszymi spostrzeżeniami, warto wspomnieć, że Old Mull ma zawartość alkoholową 40%.

Krótka Historia: Gdzie Te Korzenie, Gdzie Ta Tradycja?

Mówi się, że w whisky, jak w winie, ważna jest historia i kultura. Old Mull pochodzi ze Szkocji, kraju o niewątpliwych zasługach dla kultury whisky. Ale tu się zaczynają moje zastrzeżenia. Mimo korzeni Old Mull nie udowadnia, że jest godnym dziedzicem tej bogatej tradycji.

Wygląd: Elegancka Butelka, Ale Co Dalej?

Butelka Old Mull Highland Single Malt Whisky wygląda bardzo elegancko. Szkło, kształt, etykieta — wszystko zdradza pewien rodzaj wyrafinowania. Niestety, samo wnętrze już tak efektowne nie jest. Barwa whisky nie wybija się na tle innych marek. Złoto? Tak, ale złoto, które nie błyszczy.

Zapach i Smak: Czy Mogę Prosić o Coś Więcej?

Zapach whisky jest największym zawodem. Zamiast bogactwa aromatów, otrzymujemy owocowe nuty, które nie robią na nas wrażenia. Nuty wanilii i karmelu są prawie niewyczuwalne. W smaku również dominuje jednostajność. Jest to mieszanka, która niestety nie zaskakuje. Dębowe nuty? Słabo wyczuwalne. Torf? Gdzieś w tle, jak nieśmiałe echo.

Old Mull Single Malt Etykieta
Old Mull Single Malt Etykieta

Oceniamy: Czy Warto Inwestować w Old Mull Single Malt?

Jeżeli szukasz whisky, która zaskakuje, Old Mull nie jest dla Ciebie. Za cenę 123 zł za 0,7 litra można znaleźć lepsze opcje na rynku, z bardziej wyrafinowanym smakiem i aromatem. To whisky dla tych, którzy nie mają zbyt dużych oczekiwań, ale nie dla prawdziwych koneserów.

Podsumowanie: Old Mull Wartość za Cenę?

  • Cena: Około 123 zł za 0,7 l
  • Pochodzenie: Szkocja
  • Zawartość alkoholowa: 40%
  • Smak: Monotonny i niewyróżniający się
  • Zapach: Słaby i niezaskakujący

Old Mull to whisky, która nie jest w stanie zaoferować nic więcej poza atrakcyjną butelką i wygórowaną ceną.

Szczerze mówiąc, z taką ceną i takim rodowodem, spodziewałem się więcej. Old Mull single malt to przykład na to, że nawet uznane marki mogą czasem zaserwować produkt, który nie spełnia oczekiwań. Jeżeli jesteś na etapie odkrywania whisky, moim zdaniem, Old Mull nie jest najlepszym kierunkiem.

Ocena: 2/5

2/5 - (1 vote)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!