Strona główna WINO Aveleda Fonte Vinho Verde

Aveleda Fonte Vinho Verde

Zawartość alkoholu

4591
0
wino-aveleda-fonte

Vinho Verde to przezroczyste, cytrynowożółte i lekko wyblakłe białe wino, które nosi nazwę regionu północno-zachodniej Portugalii, z którego pochodzi i dosłownie oznacza „zielone wino”. Słowo „zielony” w nazwie odnosi się do młodzieńczego stanu, w którym wina są zwyczajowo wypuszczane i spożywane, a nie do koloru wina.
Aveleda Fonte to mieszanka rodzimych odmian z regionu winiarskiego Vinho Verde w Portugalii. Nocne zbiory pozwalają zachować świeżość winogron, a tym samym zatrzymać właściwości aromatyczne. Po przybyciu do centrum winifikacji winogrona są poddawane miękkiemu tłoczeniu pod niskim ciśnieniem. Fermentacja alkoholowa odbywa się tam w kadziach ze stali nierdzewnej w ściśle kontrolowanych temperaturach, aby zachować najbardziej typowe aromaty odmian. Fermentacja odbywa się w kontakcie z osadem w celu zachowania świeżości wina.

Opis

Wino to powstało ze szczepów Loureiro, Trajadura, Arinto de Bucelas.
Kolor: blado słomkowy z zielonkawym odblaskiem. Aromat: świeży, owocowy i delikatny. Wyczuć można świeże owoce tropikalne i kwiaty.
Smak: w smaku bardzo przyjemne z trwałym wykończeniem, półwytrawne. Smak białych owoców, jabłek i gruszek, który łączy się harmonijnie w ustach, nadając świeży smak. To białe wino będzie idealne jako Aperitif, także z lekkimi sałatkami ze świeżych warzyw, łososia. Jako dodatek do sałatek z owocami morza i ryb wędzonych.
Zawartość alkoholu to 9,5%.

Podsumowanie

Wyraziste, bladożółte wino Aveleda Fonte Vinho Verde jest bardzo eleganckie o rześkim i owocowym bukiecie z nutami zielonego jabłka i limonki. Lekko musujące, z orzeźwiającymi nutami cytrusów.
Aveleda to nazwa, która obejmuje kilka pokoleń, a ich jakość wina zaczęła być z czasem doceniana, o czym świadczą złote medale zdobyte na międzynarodowych konkursach w Berlinie i w Paryżu.

3.7/5 - (107 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!