Strona główna WINO Nalewka Czarny Bez Krakowski Kredens

Nalewka Czarny Bez Krakowski Kredens

zawartość alkoholu

cena

pojemność

3683
0

Nalewka Czarny Bez Krakowski Kredens to produkt wytworzony na bazie spirytusu, cukru oraz prawdziwych owoców czarnego bzu. Na dnie butelki podczas leżakowania wytrąca się naturalny osad, co już może zachęcić do zakupu tego produktu. Mnie zachęcił smak czarnego bzu i kupiłam tę nalewkę, aby wieczorem się odprężyć przy lubianym przeze mnie czarnym bezie.

Jedno, co mnie zaskoczyło, to kolor nalewki. Szybko jednak odrobiłam pracę domową i wiem, skąd wynika. Przyzwyczajona jestem do jasnego koloru syropu z kwiatów czarnego bzu (kolor piwa ;-)), a tutaj mamy intensywnie głęboką rubinową barwę, która też może oszukać podniebienie. Jak? Ja cały czas odczuwałam czarne porzeczki, przecież czarny bez nie może być taki cierpki i takiego koloru! Na szczęście wszystko się wyjaśnia, jak spojrzymy na zdjęcia owoców czarnego bzu – przypominają one czarne porzeczki właśnie i z tych najciemniejszych przygotowuje się bazę pod nalewki.

Co do smaku, to nalewka jest smaczna, bardzo aromatyczna i mocna. Wyczuwalny jest spirytus. Po wzięciu łyka czuć słodycz płynącą z cukru, potem mamy cierpkość z owoców, a następnie mocny rozgrzewający alkohol, który nie tylko pali w przełyku, ale także dociera do nozdrzy.

Wprawdzie nalewka z czarnego bzu od Krakowskiego Kredensu występuje w dość małych butelkach, bo o pojemności 200 ml, to warto kupić, biorąc pod uwagę, że to chyba jedna z najbardziej naturalnych kupionych nalewek, jakie piłam. Dodajmy do tego niesamowite lecznice właściwości czarnego bzu (leczy gorączkę, katar, wzmacnia odporność i wiele innych rzeczy), a już możemy nalewkę traktować jako coś aptecznego niż alkoholowego. Dla zdrowia do skromnego napicia się na wzmocnienie wieczorem idealna.

Pyszna i słodka nalewka. Moja ocena 4.5/5, bo jednak jak na 25% za bardzo trąci spirytusem.

Krakowski Kredens nalewka czarny bez

3.8/5 - (14 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here