Strona główna WINO Prosecco Villa Granda Treviso Frizzante

Prosecco Villa Granda Treviso Frizzante

zawartość alkoholu
11%

cena
40zł

pojemność
0,75l

403
0
prosecco-villa granda-frizzante

Prosecco jako najbardziej znane włoskie wino musujące posiada wersję zwaną Frizzante. Jest ono lekko gazowane, ale nie jest aż tak bąbelkowe jak tradycyjne odmiany prosecco. Wina Frizzante mają różne smaki oraz kolory. Ja uwielbiam Prosecco DOC Treviso Frizzante z linii win Villa Granda i kupuję często bez okazji, delektując się nim np. przy filmie. Zbiory winogron, produkcja wina i butelkowania odbywa się w prowincji Treviso we Włoszech.

Wino ma jasnożółty, lekko złoty kolor z wyraźnymi bąbelkami. Zapach przypomina mi owoce cytrusowe i kwiaty. Smak lekko słodki, w którym czuć typowe winogrona, gruszki i jabłka. Prosecco jest lekkie i delikatne, nie czuć kwasowości, dlatego jest bardzo uniwersalne i dość mocno lubiane. Najlepiej pić je w kieliszkach w kształcie tulipana, w których pijemy szampana.

Idealny do przystawek lub lekkich pierwszych dań, do wędlin, ale także do ryb i owoców morza. Oczywiście trzeba je dobrze schłodzić przed wypiciem jak wszystkie białe wina. Jeśli ktoś organizuje w domu spotkanie towarzyskie i nie wie jakie wino podać to będzie to idealny wybór, ponieważ jest skierowane do codziennej, luźnej konsumpcji. Ma przyjemny, świeży i żywy smak.
Zawartość alkoholu to 11%.

3/5 - (1 vote)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj