Strona główna WINO Quinta de Marrocos Porto Ruby

Quinta de Marrocos Porto Ruby

zawartość alkoholu

cena

pojemność

965
0

Quinta de Marrocos Porto Ruby to porto, czyli portugalskie wino z podwyższoną zawartością alkoholu (ma 19,5%) produkowane z czterech odmian winogron: Touriga Franca, Sousão, Tinta Amarela, Tinta Barroca. Porto Marrocos otrzymało brązowy medal podczas Konkursu Monde Selection w Brukseli w 2004 roku.

Od razu pierwsza uwaga: było to pierwsze porto, jakie kiedykolwiek piłam. Dużo dobrego słyszałam o samych winach, dlatego zdecydowałam się na zakup – nie chciałam korzystać z dyskontowych win, tylko od razu kupić coś lepszego i jakościowego. Wprawdzie jest to typ ruby, czyli najtańsze czerwone i słodkie wino butelkowe powstające ze zmieszanych roczników, ale już przy otwieraniu wina, czując niesamowity aromat i uderzenie alkoholu, wiedziałam, że to będzie “to”.

Jest mocne, a ja lubię mocne alkohole. Można powiedzieć, że porto stawia granicę między winami a nalewkami (dodam, że za winami nie przepadam…). Jest idealne do “cyckania”, alkohol rozgrzewa przełyk i drażni nos w sposób niezwykle przyjemny.

Kolor posiada dość głęboki i ciemny – kobiety dopatrzyłyby się bakłażana czy intensywnego rubinu, mężczyźni nazwaliby to czerwienią, chociaż głęboką. Co ciekawe, ciecz mile pełzała po kieliszku, zostawiając gęste smugi, od razu wiadomo więc, że nie jest to trunek wodnisty, ale treściwy i ciężki, chociaż miły w konsumpcji.

Smak jest wyraźnie owocowy – czuć winogrona, ja dodatkowo poczułam coś jak aronia, taką owocową charakterystyczną cierpkość, która była przełamana przyjemną słodyczą. Mimo że nie lubię słodkich alkoholi, tutaj ta słodkość mi nie przeszkadzała. Owszem, zalegała trochę, ale zaraz była przełamana właśnie alkoholem i taniną (cierpkim owocem).

Niezwykle przyjemne porto. Dla świeżaka w tym gatunku alkoholu w sam raz. Na pewno będę celowała teraz w innych reprezentantów.

Kilka spraw technicznych

Quinta de Marrocos Porto Ruby to czerwone słodkie wzmacniane wino posiadające 19,5% alkoholu. Po otwarciu najlepiej nie przechowywać zbyt długi czas, również po zakupie (bez otwierania) można spokojnie przechowywać, ale wino i tak nie nabierze więcej właściwości – czyli po zakupie jest gotowe do spożycia.

Pasuje do: serów (młode i aromatyczne), ciast owocowych, deserów z owoców leśnych i czerwonych, musu czekoladowego i gruszek w syropie.

Najlepiej podawać schłodzone do temp. 16-18 stopni.

Przeczytaj również: Quinta de Marrocos Porto Tawny

porto morrocos

Quinta de Marrocos Porto Ruby

4.2/5 - (8 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj