Strona główna BOURBON Knob Creek Straight Rye Whiskey

Knob Creek Straight Rye Whiskey

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

2881
0

Knob Creek Straight Rye Whiskey to amerykańska whiskey wytwarzana w małych partiach na bazie żyta, które nadaje niepowtarzalnego aromatu temu bourbonowi (tak, do bourbona używa się kukurydzy, ale tutaj sam producent chwali się, że Knob Creek to żytni bourbon).

Sama marka Knob Creek znana jest z jednych z najznakomitszych bourbonów. Bourbony te produkowane są w krótkich seriach przez destylarnię Jim Beama w stanie Kentucky, leżakują 9 lat i zawierają 50% alkoholu.

Kolor jest typowy dla tego rodzaju trunku, to jest bursztyn z połyskującym złotem, jeśli spojrzymy pod światło. W aromacie wyczuwalne przede wszystkim zioła, zboża i nuty dębu, ale gdzieś tam pałęta się również karmel, który to wszystko przełamuje. W smaku odnajdziemy cierpkie żyto podbite słodką wanilią i dębiną. W smaku whiskey jest ciepłe i łagodne, chociaż sam finisz jest lekko pieprzny i pikantny.

Moim zdaniem dość ciekawa whiskey, nigdy takiej nie piłem i byłem zszokowany, że jednak prezentuje inny aromaty od innych mi znanych. Rekomendowane do picia solo oraz jako dodatek do drinków.

Destylarnia: Knob Creek Distillery. W Polsce do kupienia m.in. w Almie w cenie 120 zł za 0,7 litra.

0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!