Strona główna RUM El galipote Dark Rum

El galipote Dark Rum

Zawartość alkoholu 40%

Cena 79zł

Pojemność 0,7l

Pojemność
53
0
el galipote ciemny rum

El Galipote, ciemny rum z domieszką egzotyki i mrocznego uroku. Czasami uważany za ulubieńca piratów i awanturników, ciemny rum to zdecydowanie coś, co wprowadza do każdej chwili nutę przygody. El Galipote to jedna z marek, która próbuje stanąć obok wielkich graczy w tej kategorii, jak chociażby Kraken czy Captain Morgan. Ale czy mu się to udaje?

Historia i Pochodzenie El Galipote

Rum to napój, który ma bogatą historię, zwłaszcza w kontekście Karaibów i handlu transatlantyckiego. Ciekawostką jest, że rum był nie tylko popularnym napojem na pirackich statkach, ale również służył jako waluta w handlu niewolnikami. Co do samego El Galipote, niestety, jego historia i pochodzenie są mniej znane, co może dodawać mu pewnego rodzaju tajemniczości. Ale tak czy inaczej, to pewien minus w kontekście marketingowym.

Smak i Aromat El Galipote

el galipote dark rum

Jeżeli chodzi o smak, El Galipote może zaskoczyć. Ciemny rum jest zwykle bogaty w nuty karmelu, wanilii i przypraw. Oczywiście, jak w każdym przypadku, podstawą jest dobrej jakości trzcina cukrowa. El Galipote prezentuje pewną “ziemistość” w aromacie, co czyni go interesującym dołączeniem do koktajli jak np. “Dark and Stormy”.

Cena i Dostępność El Galipote dark Rum

Cena jest często decydującym czynnikiem, i tu El Galipote wypada średnio. To nie jest rum z najwyższej półki, więc jeżeli oczekujesz wyszukanych smaków i wyjątkowej głębi, być może się zawiedziesz. Ale jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny, to jest całkiem przyzwoity. Ceny różnią się w zależności od miejsca zakupu, ale spodziewaj się wydać w okolicach 80 zł za butelkę.

Moja ocena: 4/5 pkt

Zobacz inne recenzje ciekawych rumów

4.5/5 - (2 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!