Strona główna ARTYKUŁY Terapia uzależnień – dlaczego warto ją podjąć?

  Terapia uzależnień – dlaczego warto ją podjąć?

  97
  0

  Statystyki pokazują, że Polacy coraz częściej borykają się z problemami uzależnień. Niestety samodzielne wychodzenie z nałogu jest bardzo trudne. Dlatego często jednym wyjściem pozwalającym na powrót do normalnego życia jest terapia uzależnień. Dlaczego warto podjąć wysiłek leczenia przy wsparciu fachowców?

  1. Czy uzależnienie to choroba?
  2. Terapia uzależnień – na czym polega?
  3. Objawy uzależnienia

  Czy uzależnienie to choroba?

  Uzależnienie traktowane jest jak choroba, a nie jak negatywny nawyk. Jak każdą jednostkę chorobową uzależnienie można leczyć. W dzisiejszych czasach ludzie wpadają w szpony alkoholizmu, narkomanii czy lekomanii. Oprócz tego uzależnić się można od internetu, gier komputerowych, social mediów. Coraz więcej osób boryka się z problemami związanymi z pracoholizmem lub seksoholizmem. Wszystkie te uzależnienia można leczyć, pod warunkiem, że osoba zdiagnozowana wyrazi taką chęć. Sama silna wola nie wystarczy jednak by wyjść na prostą. Dlatego w wielu przypadkach niezbędna jest pomoc specjalistów: psychologów, terapeutów, psychiatrów.

  Terapia uzależnień – na czym polega?

  Każda terapia dostępna w ośrodku Medjol (http://medjol.pl/terapia) jest dobierana indywidualnie do pacjenta. Przed rozpoczęciem terapii lekarze oraz psychoterapeuci przeprowadzają dokładny wywiad z uzależnionym. To pozwala ocenić stan zdrowia pacjentów. Terapia alkoholowa i narkotykowa wyglądają podobnie. Najczęściej stosowana jest metoda poznawczo-behawioralna. Każde spotkanie z osobą uzależnioną oparte jest na rozmowie motywującej. Ma to zapoczątkować w pacjencie podjecie samodzielnej decyzji o zmianie nawyków. Nowe postanowienia są w trakcie terapii umacnianie. Dodatkowo po zakończonym leczeniu każda osoba jest objęta całoroczną nieodpłatną opieką. Dzięki temu pacjenci mogą umacniać swoje nowe nawyki w realnym życiu. Ośrodek Medjol znajduje się niedaleko Warszaw, jednak zaproszone są osoby z całej Polski. Pacjenci mają zapewnioną opiekę lekarską.

  Objawy uzależnianie

  Podjecie decyzji o leczeniu uzależnień jest bardzo trudne. Dlatego warto zapoznać się z objawami nałogu, które wskażą, że nasz stan, lub stan naszych najbliższych, wymaga profesjonalnej pomocy. Do najczęstszych objawów uzależnienia należą:

  • nieodparta potrzeba przyjmowania substancji (alkohol, narkotyki, przymus grania w gry),
  • trudności w kontrolowaniu ilości przyjmowanej substancji uzależniającej,
  • fizjologiczne objawy odstawienia – tak zwany zespół abstynencyjny,
  • zaniedbywanie otaczającej rzeczywistości – pracy, rodziny, przyjaciół, rezygnacja z hobby.
  Poprzedni artykułLiszt
  Następny artykułTrybunał Trójsłodowe
  maciekCK
  Absolwent kursów garażowych, babcinych i piwnicznych, analityk osiedlowego rynku alkoholowego, twórca "indeksu Żubra". Propagator maksymy: nie znam się, to się wypowiem.Najbardziej lubi rum i gin.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Proszę podać swoje imię tutaj
  Captcha verification failed!
  Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!