Strona główna FELIETONY Barman, sommelier, a może barista? Rozwijaj swoje umiejętności podczas profesjonalnych kursów!

  Barman, sommelier, a może barista? Rozwijaj swoje umiejętności podczas profesjonalnych kursów!

  75
  0

  Dawniej kulisy pracy barmana czy sommeliera znane były tylko profesjonalistom. Dziś dostęp do tej tajemnej wiedzy ma każdy – wystarczy wybrać się na kurs, aby przy najbliższej okazji zachwycić swoich bliskich nowymi umiejętnościami. Poniżej szczegóły trzech popularnych kursów dla miłośników napojów – zarówno tych z procentami, jak i bez. 

  Kurs barmański 

  Profesjonalne barmaństwo to prawdziwa sztuka. W tym zawodzie nie chodzi tylko o nalewanie i podawanie napojów, a rosnące zainteresowanie tą dziedziną jest tego najlepszym dowodem. Kurs barmański obejmuje zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Zanim uczestnik szkolenia zacznie poznawać barmańskie sztuczki, poszerzy swoją wiedzę o wyposażeniu profesjonalnego baru z koktajlami, charakterystyce napojów procentowych i bezalkoholowych oraz przepisach na różne koktajle. Profesjonalne szkolenia barmańskie mają w swoich programach również część dotyczącą psychologii pracy z klientem. Ten moduł nie powinien dziwić, w końcu barman często jest osobą, z którą klienci dzielą się swoimi radościami i smutkami. Voucher na kurs barmański może być świetnym prezentem dla każdego miłośnika alkoholi, który interesuje się miksowaniem różnych składników. Spotkanie z profesjonalnym barmanem to również wspaniała atrakcja na wieczory panieńskie i kawalerskie. 

  Kurs sommelierski 

  Warsztaty z doświadczonym sommelierem wprowadzają uczestników w niezwykły świat wina. Taki kurs przyda się zarówno miłośnikom trunku, jak i osobom związanym z branżą gastronomiczną (kelnerom, barmanom, właścicielom hoteli). Szczegółowy program szkolenia zależy od organizatora i poziomu zaawansowania. Najczęściej obejmuje jednak takie ćwiczenia jak: wine pairing (dobieranie win do potraw), testy powonienia, profesjonalny serwis trunku oraz degustacja i analiza win z różnych stron świata. Uczestnik warsztatów poszerzy swoją wiedzę o: historii i produkcji wina, największych regionach winiarskich i sztuce opracowania karty win. Nowe umiejętności z pewnością zaowocują w życiu prywatnym i zawodowym. Spotkania z sommelierem często połączone są ze zwiedzaniem największych polskich winnic. Taka atrakcja świetnie sprawdzi się na przykład jako prezent dla pary (z okazji rocznicy ślubu i nie tylko). 

  Kurs baristyczny

  Na koniec propozycja dla miłośników napoju bez procentów (chyba że mówimy o kawie po irlandzku). Do wyboru warsztaty domowego baristy (idealne dla miłośników kawy parzonej metodami alternatywnymi) oraz kursy zawodowe (dla osób związanych z branżą lub planujących podjęcie zawodu baristy). Jak zwykle spotkanie podzielone jest na część teoretyczną i praktyczną. Podczas tej pierwszej uczestnik szkolenia poznaje historię kawy, dowiaduje się więcej o jej uprawie oraz rodzajach. W części praktycznej nie brakuje ćwiczeń dotyczących parzenia idealnej kawy z ekspresu ciśnieniowego oraz sztuki latte art, czyli wykonywania finezyjnych wzorów na powierzchni napoju. Niezwykle ciekawe są zagadnienia dotyczące parzenia kawy metodami alternatywnymi, które zyskują na popularności. Uczestnik kursu domowego baristy dowie się między innymi, czym różni się aeropress od french pressa, jak zaparzyć pyszną kawę z chemexa oraz czym jest koncepcja 4M (młynek, metoda, miara, moc). Zaproszenie na kurs baristyczny to wspaniały pomysł na prezent dla miłośnika czarnego napoju. Z pewnością sprawi też radość każdej osobie zainteresowanej uprawą i parzeniem kaw speciality. 

   

  Poprzedni artykułRum dla kobiety? A dlaczego nie!?
  Następny artykułRodzaje win
  maciekCK
  Absolwent kursów garażowych, babcinych i piwnicznych, analityk osiedlowego rynku alkoholowego, twórca "indeksu Żubra". Propagator maksymy: nie znam się, to się wypowiem.Najbardziej lubi rum i gin.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Proszę podać swoje imię tutaj
  Captcha verification failed!
  Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!