Strona główna PIWO Affligem Blonde

Affligem Blonde

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

1003
0

Affligem Blonde to belgijskie piwo, które Grupa Żywiec w maju 2014 roku wprowadziła na polski rynek. Piwo powstaje za murami opactwa w Opwijk, niedaleko Brukseli.

Historia Affligem sięga 1074 roku – z tego okresu właśnie pochodzą pierwsze dowody na jego wytwarzanie przez mnichów benedyktyńskich w opactwie Affligem. To sprawia, że piwo to jest niezwykłe – jest odbiciem prawie tysiącletniej tradycji warzenia. Dodajmy do tego fakt, że jest to piwo klasztorne oparte na oryginalnej recepturze, która obecnie jest tak doceniana przez koneserów smaku (na świecie istnieją obecnie tylko 22 klasztorne browary!).

Piwo jest podwójnie fermentowane, co już samo w sobie przemawia za tym, aby je spróbować. Do tego stworzone na bazie naturalnych składników, certyfikowanych drożdży i nawet trzech rodzaju chmielu (!) pochodzących z Niemiec, Czech i Słowenii.

Smak ma lekko słodkawy z mocno wyczuwalnymi nutami owocowo-kwiatowymi, pozbawiony goryczki, która właściwie pojawia się tylko na chwilę. Smak sam w sobie jest bardzo intensywny. Piwo ładnie się pieni ładną, mocną i nienastroszoną pęcherzykami białą pianą.

Jest to na pewno piwo eleganckie o bardziej złożonych aromatach, które warto polecić.

Affligem Blonde
Affligem Blonde
0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!