Strona główna PIWO Carlsberg

Carlsberg

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

4521
3

Marka piwa Carlsberg produkowana jest przez Carlsberg Polska S.A., firmę powstałą w 2001 roku z połączenia browarów w Brzesku, Szczecinie, Sierpcu i Wrocławiu. Spółka należy obecnie do koncernu Carlsberg z Danii. Szacuje się, że Carlsberg Polska posiada ok. 15,3 procent udziałów w polskim rynku piwa.

Zakłady należące do Carlsberg Polska, to Browar Kasztelan, Bosman i Okocim. Przez te browary produkowane są między innymi takie piwa, jak Carlsberg właśnie, a oprócz tego Harnaś, Karmi, Kasztelan, Okocim czy Somersby.

Piwo Carslberg to jasny lager. Posiada charakterystyczną zieloną butelkę z wytłoczonym logo marki. W barwie słomkowe, w zapachu chmielowe, w smaku… komercyjne. Na języku można wyczuć goryczkę, a nawet słód, ale ostatecznym wykończeniem jest drażniąca kwaskowatość.

Ciężko wydobyć z tego piwa coś więcej. Smakuje tak jak wiele innych konkurencyjnych odpowiedników. Na pewno czuć goryczkę, stopień nagazowania może być dla niektórych nie do przyjęcia, ale jest to piwo w ogólnej sprzedaży, więc trudno spodziewać się po nim rewelacji.

Zawartość alkoholu 5,0%. Ekstrakt 11,1% wag.

Ciekawostka: W latach 2011-2013 Carslberg był sponsorem Przystanku Woodstock. W roku 2014 został nim Lech Premium. Czy piwo sprzedawane na Woodstocku było inne od tego sklepowego? Uczestnicy uważają, że tak. Nie tylko wyróżniało się zdobioną puszką, ale według panującej opinii cechowało się większym nawodnieniem, większym nagazowaniem i brakiem smaku, co skutecznie zniechęcało do dalszej degustacji piwa Carlsberg poza Przystankiem.

0/5 (0 Reviews)

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!