Strona główna PIWO Devil’s Helles – Lager

Devil’s Helles – Lager

zawartość alkoholu
4,3 %

cena
3,70 eur

pojemność
500 ml

134
0
Devil's Helles
Devil's Helles

Słynny browar Killarney

Jadąc trasą Ring of Kerry w Irlandii, polecam zatrzymać się w Killarney Brewing Company i spróbować ich rzemieślniczych piw. W obiekcie znajduje się nowoczesny browar, a także knajpka, w której goście mogą delektować się szerokim asortymentem piw bez dodatków i konserwantów produkowanych w małych partiach.
Wszystkie piwa noszą nazwy lokalnych mitów i legend, związanych z miejscowością Killarney.
Każde opowiada własną historię, mnie najbardziej posmakowało jedno z nich znane jako Devil’s Helles Lager.

Wygląd, aromat i smak Devil’s Helles

Jest to piwo rzemieślnicze o kolorze złocistym fermentowane na zimno.
Butelka bardzo ciekawa, na etykiecie widnieje czerwony diabeł grający na skrzypcach. Sprzedawane w bezzwrotnej butelce 500 ml lub w puszce 330 ml.
Pachnie miodowo-słodowo, w szklance prezentuje się niezwykle apetycznie. Piana po nalaniu utrzymuje się dosyć długo.
Bardzo rześki i czysty smak, lekko owocowy. Zawartość alkoholu to 4.3%. W skład tego piwa wchodzi jęczmień, woda, chmiel i drożdże.

Irlandzka legenda

Z piwem związana jest lokalna legenda, która opowiada o zaciętej walce między Thorem a diabłem. Thor, czyli mityczna postać wikingów rzucał piorunami w Diabła, który zemścił się, rozrywając ziemię i odrzucając ją z powrotem. Powstały zbiornik wypełnił się wodą i jest obecnie znany miejscowym jako Diabelska Miska Ponczu (Devil’s Punch Bowl).

Jak zapewnia producent, ich piwo wymaga doskonałych składników. Do produkcji wykorzystują naturalną wodę z pobliskiej góry Mangerton, która wypływa ze szczytu przed wejściem do jeziora Lough Guitane i jest stamtąd kierowana do browaru.

W browarze można usłyszeć o tym, jak produkowane są piwa. Przewodnicy z ich irlandzkim akcentem charakterystycznym dla tego regionu oraz dowcipny humor sprawia, że wizyta jest bardzo interesująca. Ich wiedza jest ogromna, nie tylko o piwach, ale także o historii regionu. W osobnym pomieszczeniu można obejrzeć video o początkach browaru i produkcji piwa Killarney.

Piwo rzemieślnicze Devil’s Helles Lager kosztuje 3.70 euro.
Wszyscy odwiedzający browar Killarney mogą zjeść pizzę, popijając przy tym kufel najlepszego lokalnego piwa.

Oceń alkohol lub przepis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here