Strona główna PIWO Hop House 13

Hop House 13

Zawartość alkoholu

1070
0
piwo-hop-house-13
piwo-hop-house-lager

To szczerze jedno z moich ulubionych piw i bardzo ubolewam, że w Polsce jest raczej niedostępne. Nie widziałam go tutaj w żadnym
sklepie. Hop House 13 Jest to złoty lager uwarzony przez irlandzki
browar St. James’s Gate z Dublina ze słynnego szczepu drożdży mistrza Guinnessa. Chciał on stworzyć lager jako prezent dla swoich kochających lagerów przyjaciół. Z większym smakiem i wyrazistym aromatem niż inne, ale nadal o orzeźwiającym smaku i łatwo dostępnym. Wyprodukowany ze słodu jęczmiennego i przy użyciu 3 odmian chmielu z Australii i USA. Ponadto jest podwójnie chmielony, co oznacza, że chmiel jest dodawany w dwóch oddzielnych punktach procesu.

Wygląd, aromat i smak

Dostępny w bardzo ładnej, ciemnobrązowej butelce z przyciągającym wzrok logo „13” z czerwonymi literami. W butelkach bezzwrotnych o pojemności 330 ml, 500 ml i 650 ml oraz puszkach o 330 ml i 500 ml pojemności. Hop House 13 zawiera 4,1% alkoholu objętościowo, chociaż na niektórych rynkach może to być 5%. Ma klarowny, złoty bursztynowy
kolor z białą, małą pianą, która pozostawia lekką otoczkę wokół
szklanki i szybko opada.
Zapach jest dosyć silny, słodki owocowy z posmakiem moreli i
brzoskwini oraz subtelnymi nutami słodowymi. Silniejszy w nosie niż zwykły lager. W smaku dosyć chmielowe, lekko gorzkie. Jest to piwo rześkie z umiarkowanym nasyceniem.

Trochę historii

Nazwa Hop House 13 ma związek z nazwą magazynu, który został stworzony na początku XX wieku obok St. James’s Gate i służył do przechowywania chmielu. Istnieje on do dziś. Hop House 13 został po raz pierwszy wyprodukowany w Irlandii w 2015 roku. Rozpoczęło się od interaktywnego pokazu doświadczeń, obejmującego zwiedzanie browaru oraz warsztaty degustacyjne. Udało się, a piwo zostało zamówione przez wielu celników zaraz po premierze. Hop House 13 został następnie wywieziony do Wielkiej Brytanii, a następnie na cały świat. Rok po ogłoszeniu był dostępny w 1000 pubach i innych licencjonowanych lokalach w Wielkiej Brytanii. Zaczął być także sprzedawany w supermarketach. Piwo było mocno promowane za pomocą wielomilionowej kampanii reklamowej w 2016 r., w tym reklam na YouTube i innych portalach społecznościowych.

Opinia

Jeśli będziesz miał okazję skosztować tego piwa, to gorąco polecam, jest naprawdę smaczne i po jednej szklance od razu myśli się o kolejnej. Jest bardzo oryginalne pod względem zarówno aromatu, jak i smaku.
Dla piwosza, który szuka więcej charakteru i głębi oraz który lubi
próbować nowych lagerów Hop House 13 będzie idealny.

5/5 (1 Review)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!