Strona główna RELACJE BeerWeek Festiwal 02: Relacja i wideo 360 stopni

    BeerWeek Festiwal 02: Relacja i wideo 360 stopni

    Zawartość alkoholu

    Cena

    Pojemność

    385
    0
    beer-week-wrzesien2015

    [kkstarratings]W miniony weekend, tj. 25-27 września 2015, w krakowskiej Fabryce odbył się Krakowski Przegląd Piw Rzemieślniczych BeerWeek edycja 2. Nas również tam nie zabrakło, chociaż wybraliśmy mniej obleganą porę, jaką jest niedziela w samo południe, dzięki czemu mieliśmy nieskrępowany dostęp do każdego stoiska i kranu.

    Podczas trzech dni przeglądu polały się piwa z prawie 100 kranów, do tego dostępne były piwa butelkowane, co daje nam ilość prawie 200 rożnych piw od 30 browarów. Na powierzchni 3000 m2 swoje stoiska miało 20 wystawców. Nie zabrakło również foodtrucków, gdzie można było się posilić czy odpocząć na leżakach, rozkoszując się słońcem.

    beer-week-wrzesien2015

    Na festiwalu zaprezentowali się:
    – Multi Qlti z ofertą browarów Piwoteka, Brodacz, Bazyliszek, Beer Bros, Bednary
    – Strefa Piwa z ofertą browarów Piwne Podziemie i Podgórz
    – BroKreacja
    – Beer City
    – Trzech Kumpli – Browar Lotny
    – Tap House & Pracownia Piwa
    – Viva La Pinta & Pinta
    – Hurtownia Marbe
    – Wrężel
    – Dukla
    – Profesja
    – Tea Time
    – Twigg
    – Browar rzemieślniczy Jan Olbracht
    – Ursa Maior
    – Perun
    – Nepomucen
    – Kingpin
    – Browar Stu Mostów
    – Doctor Brew

    Co istotne, nie jest to wydarzenie wyłącznie degustacyjne, ale konsumowana jest również wiedza. Przygotowane zostały specjalne wykłady, podczas których można było poznać historię polskiego craftu (opowiadał Michał „Docent” Maranda), uczestniczyć w pokazie warzenia domowego piwa (prowadzony przez członków PSPD), czy degustować piwa z Tomaszem Kopyrą.

    beerweek - piwo festiwaloweSpecjalnie na tę okazję zostało uwarzone piwo festiwalowe, którego jednak nie skosztowaliśmy – za bardzo jesteśmy zrażeni do kupowania napojów w przenośnych stoiskach, jakoś kojarzą się zbyt „festiwalowo” i koncertowo, gdzie to z kranika płynie bladożółta ciecz o bliżej nieokreślonym smaku. Może następnym razem się skusimy, ale jak jest tyle piw dokoła, to naprawdę ciężko spróbować każdego 🙂

    Oprócz kosztowania piw wszelakich, można było uzbroić się w gadżety festiwalowe, jak koszulki, smycze, ale również i szkła (pokale).

    Byliśmy również na pierwszej edycji w marcu, chociaż w porze mocno biesiadowej – było gwarno, duszno, stało się sporo w kolejkach, nawiązując przy tym koleżeńskie relacje z innymi. Patrząc na tegoroczne zdjęcia, również w poprzednie dni festiwalu było podobnie. Niedziela jednak jest dniem spokojnym i polecamy ten dzień osobom, które nie są zwierzętami społecznymi i w spokoju, bez poszturchiwania przez innych, chcą się napić piwa. Trafiały się nawet rodziny z dziećmi i niemowlakami. Iście rodzinny nastrój 🙂

    BeerWeek to impreza, która już na stałe zapisze się w kalendarzu wszystkich piwo-lubnych. Każdy, kto nie chce być piwnym Januszem, bez obaw może udać się do Fabryki, by tam bez najmniejszego zażenowania pytać o rodzaje piw rzemieślniczych, różnice pomiędzy nimi, by potem na własnym podniebieniu skosztować piw craftowych i stwierdzić, czy warto zwykły monopolowy zamienić na sklep z piwami regionalnymi. My podpowiadamy – warto!

    A teraz specjalnie dla Was – wideo w 360 stopniach kręcone przy stoiskach z piwami. Co oznacza 360 stopni? To, że możecie poruszać myszką w prawo, w lewo; przybliżać i oddalać. Nie zapomnijcie tylko ustawić na największą jakość, byście w pełni docenili walory filmu panoramicznego!

     

    Chcesz dowiedzieć się więcej o wideopanoramach? Napisz: [email protected]

     

    Oto szybki przegląd piw, jakie skosztowaliśmy. Zdjęcia marnej jakości, ponieważ robione w naturalnej czerwonej poświacie bijącej prosto spod ławki, a aparat lampy błyskowej nie posiada:

    Mała Czarna od Browar Dukla
    Mała Czarna od Browar Dukla
    nosferatu i bock bock
    Nosferatu od Raduga (lewa strona) i Bock Bock od Fabryka Piwa
    Perperune i Behemoth
    Perperune i Behemoth Profanum – Browar Perun
    słoneczne i red bricks
    Słoneczne (po prawej) i Red Bricks 51- Browar Twigg

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Wpisz treść komentarza
    Proszę podać swoje imię tutaj
    Captcha verification failed!
    Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!