Strona główna RELACJE Fotorelacja: Świętokrzyska Liga Piwowarów – Hefeweizen

  Fotorelacja: Świętokrzyska Liga Piwowarów – Hefeweizen

  307
  5

  [kkstarratings]16 czerwca 2015 mieliśmy przyjemność uczestniczyć aktywnie i biernie (czyt. testując i fotografując) w sympatycznym konkursie domowych piwowarów Świętokrzyska Liga Piwowarów w kieleckim pubie Craftbeer.

  Organizatorem wydarzenia jest Świętokrzyski Oddział Terenowy Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych (w skrócie: PSPD). Udział biorą piwowarzy domowi z województwa świętokrzyskiego, którzy konkurują ze sobą w każdy trzeci wtorek miesiąca, prezentując różne style piwa.

  Edycja czerwcowa

  W czerwcowej edycji ocenie konkursowej poddane zostały piwa w stylu Hefeweizen, czyli pszeniczne o bardzo charakterystycznych aromatach bananów i goździków. Bujna, gęsta piana, przypominająca tą z cappuccino, jest jak najbardziej na miejscu.

  Pierwszą rundę wygrał (spodziewanie :)) wieloletni piwowar domowy Marcin Kołodziejczyk (Sklep z Innej Beczki) – w naszym serwisie można znaleźć artykuł jego autorstwa o piwach pszenicznych.

  Następna edycja

  W lipcu piwowarzy będą konkurować w belgijskim stylu piwa SAISON, czyli jasne (bladopomarańczowe) piwo charakteryzujące się przyprawowo-cytrusowymi aromatami i orzeźwiającym smakiem.

  Kilka słów o konkursie

  Edycja Świętokrzyskiej Ligi Piwowarów 2015 będzie trwała do grudnia i na każdy miesiąc są zaplanowane różne style piwa, w którym piwowarzy będą walczyć. Liga działa na zasadzie tabeli jak np. ekstraklasa – na podstawie wyników tabela ligi ukształtuje się zgodnie z kolejnością zajętych miejsc.

  Na koniec sezonu 2015 (czyli po ostatniej rundzie w grudniu) osoba, która otrzymała najwięcej punktów w całym sezonie otrzyma nagrody ufundowane przez „Craft Beer Pub” oraz „Sklep Z Innej Beczki”. Trwają dyskusje co to będą za nagrody. 🙂

  Wrażenia po konkursie

  Impreza w pubie Craftbeer bardzo się udała. Konkursowe piwa oceniało około 30 osób. Szybka wymiana zdań z degustatorami i uczestnikami pokazała, że koncepcja wszystkim się bardzo podobała, a same piwa smakowały.

  Zgłoś swój udział

  Żeby wziąć udział w zabawie jako degustujący trzeba napisać e-mail na adres [email protected]. Na podane maile raz w miesiącu będą wysyłane zaproszenia.

  0/5 (0 Reviews)

  5 KOMENTARZE

  1. Panowie @Donek i @jobo, spokojnie z tym wyrokowaniem i przyznawaniem nagród z góry. Real Madryt też miał zdobyć w tym sezonie potrójną koronę a nie wygrał nic 😉 Póki co uwarzyłem jedno piwo, które smakowało oceniającym i tyle. Odnośnie nagród, to startujący wiedzą, że Sklep Z Innej Beczki nagrodzi na koniec sezonu pierwsze trzy miejsca, bez uwzględnienia osoby Marcina Kołodziejczyka, choćbym znalazł się na podium. To jest zabawa i tak generalnie tą imprezę należy traktować 😉

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Proszę podać swoje imię tutaj
  Captcha verification failed!
  Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!