Strona główna ARTYKUŁY Wpływ alkoholu na cerę i paznokcie

    Wpływ alkoholu na cerę i paznokcie

    1278
    0
    Alkohol a cera i paznokcie
    Wpływ alkoholu na paznokcie i cerę

    Pewnie niejednokrotnie zauważyliście, jak szara staje się cera po mocno zakrapianej imprezie. Poszarzała i wiotka cera to tylko jedna z wielu konsekwencji, jakie niesie za sobą spożywanie alkoholu. Jaki wpływ mają trunki alkoholowe na cerę i paznokcie? Sprawdźmy to!

    Wypłukiwanie składników odżywczych

    Jednym ze skutków spożywania alkoholu jest wypłukiwanie cennych składników odżywczych z organizmu. Konsumując kolejny kieliszek wódki czy kolejny kufel piwa, musimy być świadomi, że tracimy z organizmu witaminy z grupy A, B, wapń czy cynk. Na skutek ich utraty nasze paznokcie mogą stać się łamliwe, a cera może stracić swój blask. Warto więc mieć na uwadze, że składniki te powinniśmy uzupełnić zbilansowaną dietą.

    Odwodnienie skóry

    Ludzki organizm traktuje alkohol jako toksynę. Czy zaobserwowaliście, że po wypiciu nawet jednej lampki wina, częściej korzystacie z toalety? Uważa się, że wypijając 250 ml alkoholu, wydalamy około 500-600 ml moczu. Skutkiem takiego działania jest odwodnienie skóry. Odwodniona cera staje się szara i matowa, a także przyjmuje postać zdecydowanie bardziej wrażliwej. Pamiętajmy więc, aby stale uzupełniać płyny. 

    Pojawianie się zmarszczek

    Wypłukiwanie cennych składników odżywczych i doprowadzanie do odwodnienia cery to większe ryzyko pojawienia się zmarszczek, nawet przedwczesnych. Dowodem na to jest fakt, że ludzie nadużywający alkoholu wyglądają zazwyczaj na kilka bądź kilkanaście lat więcej niż faktycznie mają.

    Naczynka

    Czy zauważyliście, że po spożyciu alkoholu ludzie robią się czerwoni? Dzieje się tak dlatego, że alkohol rozszerza naczynia krwionośne, stąd zjawisko rumienia na twarzy. Jeśli rumień ten powtarza się często, to na buzi tworzy się przetrwały rumień. Szczególnie narażone na to zjawisko są osoby mające cerę naczynkową.

    Czy alkohol może wpływać pozytywnie na cerę?

    Mamy dobrą wiadomość: alkohol może wpływać pozytywnie na skórę. Nie chodzi tu jednak o jego spożywanie. Wiele kobiet poleca nakładanie czerwonego wina na twarz i przekonuje, że taki zabieg rozjaśnia i odświeża cerę. Wystarczy zamoczyć wacik w winie i przemyć nim buzię. Należy jednak uważać, gdyż alkohol może wysuszać skórę.

    Łamliwe i kruche paznokcie 

    Niedobór cynku, do którego może dojść na skutek nadmiernego spożywania alkoholu, powoduje łamliwość paznokci. Paznokcie osoby spożywającej zbyt duże ilości trunków alkoholowych stają się kruche, rozdwajające się, często też nieestetycznie żółte. 

    Częste spożywanie alkoholu niesie ze sobą skutki, przez które cierpią cera i paznokcie, nie wspominając o konsekwencjach zdrowotnych. Wypłukiwanie składników powoduje utratę blasku i wiotczenie skóry, a także rozdwajanie się paznokci. Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie więc stosowanie alkoholu zewnętrznie – zamiast pić kolejną lampkę wina przetestujmy maseczkę na jego bazie.

     

    Poprzedni artykułSangre de Toro
    Następny artykułSoplica Czarna Porzeczka
    maciekCK
    Absolwent kursów garażowych, babcinych i piwnicznych, analityk osiedlowego rynku alkoholowego, twórca "indeksu Żubra". Propagator maksymy: nie znam się, to się wypowiem.Najbardziej lubi rum i gin.

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Wpisz treść komentarza
    Proszę podać swoje imię tutaj
    Captcha verification failed!
    Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!