Strona główna PIWO Cztery Chmiele Piwo Okocimskie

Cztery Chmiele Piwo Okocimskie

1096
2

Marki Okocim nikomu przedstawiać nie trzeba. To jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich nazw złotego trunku. Oczywiście tak polskich, jak długo pomijamy wyraz Carlsberg na etykiecie. Niemniej tradycje browarnicze okocimskiego zakładu sięgają roku 1845, a najbardziej znane produkty tej marki to Harnaś, Kasztelan czy Książ.

Cztery Chmiele – sama nazwa wskazywać może na niestandardowy  (sam napis na kapslu obwieszcza PIWO SEZONOWE) i warty uwagi trunek. Etykieta w stylu oldschoolowym. Jeśli chodzi o tytułowe cztery chmiele, to nie wiadomo, o jakie chmiele chodzi… Krążą słuchy, że jest to konkurs browaru, w którym dla zwycięzcy przewidziany jest czteropak Książa. Ponieważ gra jest warta świeczki, niełatwo wyczuć jakikolwiek chmiel – za co słowa uznania należą się browarnikom z Brzeska.

Piwo ma kolor jasnozłoty, a pianka po przelaniu dość szybko opada, nie zostawiając śladu na szkle. Klarowny napój w zapachu nie jest wyrazisty – delikatnie wyczuwalne owoce. W smaku wodniste, gorycz ledwie zauważalna (gdzie cztery chmiele???).

Piwo bardzo lekkie, mało wyraziste – mnie nie przypadło do gustu.

0/5 (0 Reviews)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!