Strona główna ARTYKUŁY Oryginalne i nietypowe nazwy alkoholi – przegląd wybranych

  Oryginalne i nietypowe nazwy alkoholi – przegląd wybranych

  22812
  0

  [kkstarratings]Kolejka w jednym ze sklepów popularnej sieci z niewielkim i całkiem sympatycznie wyglądającym owadem. Przede mną pan, którego życie to nieustanne podróże z domowego zacisza po alkohol i z powrotem. Choć pan nie wygląda, jakby życie cieszyło go w jakikolwiek sposób, to patrząc na niego na twarzy pojawia się lekki uśmiech. Wzrok bowiem skupia się na tym, co trzyma w ręku. Git czereśnia. Wszystko staje się piękne. Tanie wino, prosta nazwa, a cieszy.

  Lista nazw alkoholi, obok których nikt nie przejdzie bez uśmiechu lub zdziwienia na twarzy, jest dużo dłuższa. Polak potrafi. Ojczysty język daje możliwości, a my nie mamy nic przeciwko wykorzystywaniu ich w celu zachęcenia klienta do kupna alkoholu. Na różne sposoby.

  sklep z piwami

  Przygotowaliśmy krótki przegląd wybranych nietypowych i/lub ciekawych nazw alkoholi. Początek będzie mocny, bo zaczniemy od wódki.

  Nietypowe nazwy wódek

  Czorno Kurwica vs Stara KurwicaPrzekurwica. Górale są bezpośredni, to i nazwa tej wódki regionalnej musi taka być. Przekurwica cieszy się naprawdę dobrą opinią. Wszyscy zgodnie twierdzą, że kac po tej wódce to zjawisko sporadyczne. Przekurwica to wódka zbożowa klasy Premium o mocy 50% alkoholu. Są też jej dwie lżejsze o 10% wersje – Stara Kurwica (nie polecamy na prezent dla teściowej, chyba, że ta posiada dość osobliwe i rubaszne poczucie humoru) i Czorno Kurwica.

  Biznesowa. Tutaj mamy do czynienia z elegancją nazwą, która niekoniecznie kojarzy się ze spożywaniem wódki, bardziej z ubijaniem interesów przez panów w garniturach z czerwonawymi policzkami i nosami, którzy z każdą minutą tracą zdolność prawidłowego wysławiania się.

  Z piciem również nie kojarzy się wódka Vistula (z łac. Wisła – przyp. red.). Wódki Kapitańska i Złota – to również nazwy dla wódek, które mają dodać animuszu osobom je spożywającym i dać im złudę ekskluzywności.

  Oryginalne nazwy dla piw

  Sabat CzarownicProducenci piw nie pozostają w tyle, jeśli chodzi o twórcze nazewnictwo swoich produktów. Na ile te marketingowe cuda działają pozytywnie na wskaźnik zainteresowania klientów? Czy chętniej sięgamy po Tyskie, czy może bardziej przekonuje nas nazwa jak Sabat Czarownic? A może wieczór wolimy spędzić przy Dymach marcowych? Koniec świata także brzmi zachęcająco, a najbardziej intrygują efekty, jakie uzyskamy po wypiciu, bo nazwa sugeruje bardzo wiele.

  V.I.P. jest z pewnością bardzo przekonujący dla panów. W końcu to piwo dla ludzi, którzy wiedzą, co to znaczy zostać obrzuconym jajkami przez tłum lub podpisywać się godzinami na bujnych piersiach młodych dziewcząt. Dla nich właśnie powstał V.I.P – by docenić ich codzienny trud. Nazwa oryginalna i zdecydowanie przyciągająca uwagę.

  Popularne nazwy tanich win

  Dorzućmy jeszcze kilka często spotykanych win. Zwykle – tutaj bez zdziwienia – tych tanich jaboli. Tutaj dopiero zaczyna się zabawa. Sen sołtysa, Oddech traktorzysty (kombajnisty bądź sołtysa także spotykane), Czar PeGeeRu,  Sperma Szatana… Śmiechom nie ma końca, a wieńczy to wszystko Uśmiech grzybiarza.

  tanie wino MamrotBycza moc wraz ze swoimi 18% lub Złoty kielich (który można kupić jedynie dla dostojnej nazwy, bo przełknięcie go wymaga naprawdę wielkiej odwagi) zapewniają niezapomniane wrażenia. W złym i dobrym tych słów znaczeniu.

  Wszyscy rzewnie wspominają walecznego Komandosa. W tej grupie mamy również legendarne wina Patyk, Mamrot oraz… Wino. Swoją drogą, kreatywność twórcy ostatniej nazwy jest na iście międzygalaktycznym poziomie.

  Być może spotkaliście się z wieloma innymi nazwami, które zdecydowanie zapadły Wam w pamięci? W komentarzach mile widziane pominięte, oczywiście zupełnym przypadkiem, nazwy. Ciekawe, jak wiele z nich powstało w stanie głębokiego upojenia jednym z tych trunków.

  Autorka: Katarzyna Chudzik

  Chcesz opublikować swój artykuł? Dołącz do nas!


  Polecane artykuły:

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Proszę podać swoje imię tutaj
  Captcha verification failed!
  Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!