Strona główna LIKIER Amaretto Diletto migdałowy

Amaretto Diletto migdałowy

zawartość alkoholu

cena

pojemność

3451
1

Likier Amaretto Diletto migdałowy to chyba najbardziej znany włoski likier. Ciekawa jest legenda opisująca historię tego trunku. Mianowicie, w roku 1525 do włoskiej miejscowości Saronno przyjechał niejaki Bernardino Luini, aby namalować freski w tamtejszej bazylice. Zachwycony urodą pewnej młodej dziewczyny, postanowił ją wybrać na modelkę. Dziewczyna podziękowała malarzowi, częstując go słodkim likierem o bursztynowym kolorze, sporządzonym z brandy, pestek z moreli oraz kilku ziół. I tak właśnie zaczęła się historia Amaretto.

Obecnie likier Amaretto jest robiony z kilkunastu specjalnie wybranych ziół, owoców oraz pestek moreli i migdałów. Mimo, że nazwa Amaretto oznacza gorzki, to jednak w smaku goryczka jest dość skutecznie niwelona przez pewną słodycz.

Amaretto na pewno zachwyca także przepięknym bursztynowym kolorem oraz niesamowitym zapachem, w którym wybija się aromat palonych migdałów, a w tle pobrzmiewają nuty ziołowe. Likier ten najczęściej jest dodatkiem do kawy, deserów oraz składnikiem drinków i koktajli.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here