Strona główna PIWO Dubbel Cieszyński

Dubbel Cieszyński

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

408
0

Przyszła wreszcie pora na spróbowanie Grand Championa. Przedstawiam Dubbel Cieszyński, czyli najlepsze piwo domowe wyróżnione podczas Festiwalu Birofilia 2014, uwarzone przez Czesława Dzielaka. Producent:  Bracki Browar Zamkowy. Jest to piwo belgijskie, które ma nawiązywać do starych receptur, to jest dubbel ma być słodszy, mniej wytrawny, ale za to bardziej treściwy, by można było nim spokojnie się delektować.

Butelka i etykieta

Na pewno klasyczne i estetyczne wzornictwo przyciągnie wzrok. Butelka o pojemności 0,33 l ozdobiona jest spójną etykietą, bez zbędnych zdobień, utrzymaną w tonacji brązowej. Wszystkie podstawowe informacje zawarte na przedniej etykiecie. Kapsel standardowy, czyli nawiązujący do Grand Championa, współgra z kolorystyką całej wizualizacji.

Kolor i piana

Piwo na pewno nie jest gęste i lepkie. Barwa brunatna, zmętnienie wyraźne. Piana beżowa, wysoka maksymalnie na jeden centymetr.

Zapach i smak

Po otwarciu butelki brak jest wybuchu alkoholowego, który mógłby spowodować łzawienie oczu, za to czuć wyraźnie nuty śliwkowe i rodzynkowe; można nawet porównać do zapachu rumu, tj. wyczuwalne są kandyzowane owoce namaczane w alkoholu. Czuć też trochę wina.

W smaku nie jest inaczej. Pierwszy łyk przyniósł zaciekawienie, drugi już wyraźne zainteresowanie. Wyczuwalne nuty owocowe (banan, śliwka, wiśnia) i cukier trzcinowy, do tego lekkie podbicie przyprawami korzennymi oraz karmelem. Goryczka średnia, która prędzej płynie z alkoholu; sam alkohol delikatnie rozgrzewa gardełko. Pierwsze skojarzenie było takie, że jest to smak syropu klonowego – wrażenie zostało podtrzymane do końca.

Dubbel Cieszyński jest słodki, ale nie jest przecukrzony.

Piwo ma wysokie wysycenie, to jest czuć jego lekkie musowanie na języku.

Ocena

Piwo na pewno interesujące i warte spróbowania. Moim zdaniem na Grand Championa w pełni zasłużyło 🙂

Piwo niefiltrowane, pasteryzowane. Butelka bezzwrotna.

Ekstrakt 18%, alkohol 8,5%.

 

Cieszynski Dubbel

Dubbel z Cieszyna

Dubbel Cieszynski Browar Zamkowy

0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!