Strona główna PIWO Lemon Tree Citrus Ale

Lemon Tree Citrus Ale

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

1775
4

Lemon Tree Citrus Ale od Browaru Dear Bear ma wszystko to, co obiecuje producent. To orzeźwiająca wersja piwa w stylu APA z dominującymi aromatami cytrynowymi. Te cytrynki nie wynikają wyłącznie z użytych chmieli, ale również z dodatków – skórka cytryny i grapefruita, liście limonki kaffir czy trawa cytrynowa.

Już pierwszy łyk spowodował to, że byłam zachwycona. Wyczuwalna żywiczność amerykańskich chmieli z potężną tropikalną nutą. Czuć przede wszystkim limonkę i cierpki grapefruit, a to wszystko jest dobrze zbilansowane nutą słodową oraz przyjemną goryczką.

Jak dla mnie prześwietne piwo, które w upał można potraktować jako lemoniadę – gasi pragnienie, jest pijalne, a przy tym bardzo smaczne z dominującą nutą cytrynową kojarzącą się ze skórkami owocowymi (brak skojarzeń z detergentami). Moja ocena 4.5/5.

Skład: słody – Pilzneński, Monachijski, Cara-Pils, pszeniczny, Cararye, Special W; chmiele – Zeus, Chinook, Mosaic, Citra.

citus ale dear bear
Citrus ALE od Dear Bear
0/5 (0 Reviews)

4 KOMENTARZE

  1. Eee.. jak przeczytałem pierwsze zdania to pomyślałem- piwo smakowe czyli nie piwo. Te dodatki bardzo często przejmują funkcje piwa, skoro piszesz, że nie do końca to coś w stylu radlera- to ok.

    • Nie, radler to nie jest. Nie jest to połączenia piwa z lemoniadą czy sokiem, tylko zwykłe piwo z aromatem cytrynowym wynikającym z chmieli czy dodatków. Niektórzy narzekają na zbyt chemiczny posmak tej cytryny (ujawnia się w dłuższej konsumpcji), ale ja od początku byłam zachwycona. Smak piwa, zielarskiego mocnego chmielu i skórka cytrynowa. Nie ma nic lepszego na lato i orzeźwienie dla piwoszki 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!