Strona główna PIWO Warka Strong

Warka Strong

Zawartość alkoholu

Cena

Pojemność

5891
6

Warka Strong lub po prostu Strong to dwusłodowe jasne piwo produkowane w browarze w Warce (Grupa Żywiec). Cechuje się podwyższonym ekstraktem 13,8% i zawartością alkoholu 6,5%. Jak sama nazwa wskazuje, jest to piwo mocne produkowane z dwóch słodów: pilzneński i ciemny prażony.

Charakteryzuje się ciemną i głęboką bursztynową barwą. W smaku dominuje słodycz przyrównywana do słodkiego karmelu, co jednak nie przeszkadza niektórym dosładzać Stronga poprzez dolewanie soku. Ponadto na finiszu wyczuwalna słaba goryczka, która jednak jest zdominowana przez słód. Piwo słodkie, mocne, które przyjemnie się pije, ale nie jest zdatne do dłuższej konsumpcji, w końcu staje się zbyt ciężkie. Jako starter lub umilenie wieczoru idealne.

Ciekawostka: Receptura piwa została opracowana przez Jerzego Kula w 1992 roku. Wcześniej marka sygnowana była kolorami: biały, czerwony i złoty; od 2006 roku utrzymywana jest kolorystyka czarno-złota. Co ciekawe, wcześniej Strong posiadał 7,8% alk.

warka strong

0/5 (0 Reviews)

6 KOMENTARZE

    • NAPIJ SIĘ TERAZ TO SIĘ PORZYGASZ I BEDZIEDZ CZUŁ MYDŁO W GEBIĘ PRZEZ 12 G ….2 RAZY TESOWAŁEM …BO POMYSLAŁEM ŻE COŚ NIE TAK…. W NOCY ŻYGANIE! PO 3 SZT… A MAM 40 LAT I WIEM CO JAK SMAKUJE… POWINNI WYCOFAĆ TO Z OBIEGU …BO POTRUJĄ LUDZI… SERIIOO

  1. WARKA STRONG to naprawdę było bardzo dobre piwo. ALE czytam na etykiecie: kukurydza, która jest tylko GMO i syrop glukozowo – fruktozowy pewnie tez z kukurydzy, bo najtańszy… Przestawiam się na Koźlaka – cena ta sama, smak zbliżony, a skład taki, jaki powinno mieć piwo. Żegnaj Warko Strong. Szkoda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!