Strona główna PRZEPISY Jak zrobić arbuzową beczkę? Oryginalny sposób na podawanie drinków i koktajli

  Jak zrobić arbuzową beczkę? Oryginalny sposób na podawanie drinków i koktajli

  686
  0

  Arbuzowa beczka to świetny sposób na serwowanie napojów, także tych alkoholowych, szczególnie na imprezach w ogrodzie i przy grillu.

  Jest prosta do wykonania i dodaje letniego charakteru. Beczki z arbuzem mogą pomieścić dowolny rodzaj napoju – sok czy koktajl, woda lub lemoniada i nadać mu orzeźwiający smak.

  Powinno się ją przygotować nie później niż dzień przed podaniem i przechowywać w lodówce (najlepiej zawiniętą w folię), żeby zachować świeżość. Jeśli nie masz miejsca, zaplanuj przygotowanie na kilka godzin przed imprezą i utrzymuj ją tak chłodno, jak to możliwe.

  Czego potrzebujesz?

  • Arbuz
  • Kranik
  • Długi, ostry nóż
  • Mały nóż
  • Długa łyżka lub gałka do lodów
  • Duże miski
  • Deska do krojenia

  Krok 1:

  Umyj arbuza pod bieżącą wodą, aby usunąć wszelkie zabrudzenia. Połóż go płasko na desce do krojenia. Zdejmuj cienkie kawałki skórki z dolnej części. Staraj się nie nacinać miąższu, ponieważ może doprowadzić do wycieku.

  Krok 2:

  Następnym krokiem jest stworzenie dostępu do wnętrza arbuza. Będzie on wydrążony, więc musisz wyciąć duży otwór na górze, aby wydobyć miąższ i później wlać wybrany napój.

  Ułóż arbuza na płaskim dnie.

  Za pomocą ostrego noża wytnij koło co najmniej 5 cm od wierzchołka. W razie potrzeby narysuj okrąg markerem, aby ułatwić sobie zadanie.

   Krok 3:

  Wydobywanie miąższu z arbuza zajmuje najwięcej czasu. Miej pod ręką dużo ręczników i miskę. Arbuz jest bardzo soczysty.

  Używając zwykłej łyżki lub łyżki do lodów, zacznij nabierać miąższ i umieszczać go w misce. Zwróć uwagę na pestki, bo mogą później zapchać kranik.

  Po drodze wyskrobuj wnętrze, pozostawiając twardy czerwony miąższ wewnątrz skórki.

  Zostaw około 5 centymetrów miąższu na dnie arbuza, ​​aby działał jako podstawa beczki. Twój kranik zostanie wstawiony tuż nad tą podstawą.

  Krok 4:

  Zaznacz i wytnij otwór na kranik. Używając ostrego noża, wytnij tylko wewnętrzną część. Nie wychodź poza linię, ponieważ kranik ma wpasować się ciasno.

  Usuń wszelkie zanieczyszczenia z wnętrza i włóż kranik. Jeśli masz wyciek, otwór może być zbyt duży. Można owinąć go taśmą klejącą bez zakrywania gwintów. Włóż kranik i przetestuj ponownie.

  Twoja arbuzowa beczka jest gotowa. Umieść pokrywkę na wierzchu i przechowuj ją w najchłodniejszym możliwym miejscu, aż nadejdzie czas imprezy.

  Dodanie wybranego alkoholu do mieszanki soku z arbuza i wody stworzy smaczny poncz. Spróbuj wódki, rumu lub tequili, możesz również dodać likiery, takie jak Triple Sec, aby stworzyć arbuzową Margaritę. Sok z cytryny czy limonki doda świeży akcent.

  Zapomnij o szklankach lub misce z ponczem, najlepszym sposobem na zaserwowanie dużego napoju na letnich imprezach jest beczka z arbuzem.

  5/5 - (2 votes)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz treść komentarza
  Proszę podać swoje imię tutaj
  Captcha verification failed!
  Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!