Strona główna LIKIER Bottega Limoncino

Bottega Limoncino

zawartość alkoholu

cena

pojemność

1404
0
likier-limoncello
likier-limoncello

Bottega Limoncino to owocowy likier sporządzony z sycylijskich cytryn i grappy. Dostałam go w prezencie od mojego włoskiego znajomego. Powiedział, że jeśli chcę spróbować czegoś prawdziwie włoskiego, to Limoncino będzie idealne.

Winiarnia Bottega i grappa

Czym jest grappa? To pachnąca brandy z wytłoczyn z winogron pochodzenia włoskiego, zawierająca od 35 do 60 procent alkoholu. Grappa jest tradycyjnie produkowana w północnych Włoszech. Wytwarza się ją, destylując skórki, miazgę, nasiona i łodygi, czyli tzw. wytłoki pozostałe po produkcji wina po wyciśnięciu winogron. Pierwotnie została stworzona, aby zapobiec marnotrawstwu, wykorzystując resztki.
Winiarnia Bottega, gdzie produkuje się Limoncino, położona jest w regionie Veneto, w miejscu, które stało się znane jako siedziba Prossecco i Grappa. Rodzina handlująca grappą produkuje i sprzedaje te produkty od prawie pół wieku. Likier wytwarzany jest z pachnących skórek świeżych cytryn sycylijskich, nasączonych alkoholem.

Smak i aromat Bottega Limoncino

Butelka, w której dostałam trunek, ma kształt damskiego buta. Typowo kobiecy design. Zapach mocno alkoholowo cytrynowy.
Limoncello ma jasny cytrynowo-cukierkowy kolor i smak z dosyć mocną nutą mocnego alkoholu, który zmiękcza słodycz i nutę trawy cytrynowej.
Finisz jest długi i tłusty. Cytrynowy cukier zostaje na ustach i na podniebieniu bardzo długo. Koniecznie podawaj go schłodzonego, wtedy nie czuć tak bardzo intensywności alkoholu i jest bardziej orzeźwiający.

Z czym łączyć?

Szczególnie pyszny jako samodzielny dodatek do koktajli, deserów owocowych lub lodów. Sprawdzi się on równie dobrze w napoju z ginem, tonikiem, doskonały na trawienie po zakończonym posiłku. Ja mieszałam go tylko z lodem i smakowało bardzo przyjemnie.
Dla niektórych może wydać się zbyt słodki, ale jeśli szukasz autentycznego włoskiego doświadczenia, polecam spróbować.

Oceń alkohol lub przepis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj