Strona główna PIWO PRL Jasne Niefiltrowane

PRL Jasne Niefiltrowane

1313
0

Piwo Jasne PRL od Browaru Staropolskiego nawiązuje jawnie do czasów robotniczych. Na kontretykiecie odnajdziemy ciekawostki PRL, które sprawiają, że czas mija na czytaniu, a nie zdzieraniu etykiety z butelki. Znajduje się na niej m.in. informacja o tym, że piwo przeznaczone jest dla pracowników rolniczych spółdzielni produkcyjnych i jego zadaniem jest niesienie orzeźwienia po długich pracach polowych.

Piwo należy do serii Wersja Reglamentowana, która pojawiła się w sklepach w marcu 2016, a do której wchodzą też piwo Kultowe i PRL Pełne.

Samo piwo PRL to lekki jasny lager warzony w otwartych kadziach, a przyjemność jego skosztowania przyszła mi na nasiadówie w burgerowni, kiedy to trzeba było szybko studzić piwem palące gardło po ostrym meksykańskim burgerze. Stąd moja percepcja może być trochę zaburzona, a ocena piwa… również.

W smaku piwo jak najbardziej poprawne. Nasycenie średnie, dzięki czemu bardzo przyjemnie się je piło. Byłam trochę zaskoczona, że jest to piwo niefiltrowane, ale jednak jak na takie było dość klarowne. Co do samej goryczki, to była wyczuwalna, taka lekko ziołowa, ale bardzo nikła. W tle również zamajaczyły jakieś akcenty zbożowe, ale w ostatecznym rachunku, jakbym miała hardo napisać, jakie to piwo jest to… niespecjalne i właściwie nijakie, bez wyraźnie zarysowanej treści. Nie wyróżnia się ani zapachem, ani aromatem, a na pewno jest to drogi wytwór myślni browarniczej, która bazuje na modzie na wszelkie PRL-owe nawiązania. W sklepie piwo PRL kupimy za jakieś 6 zł, ja w lokalu zapłaciłam 10 zł.

Piwo jasne, pasteryzowane, niefiltrowane. Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here