Strona główna PIWO Tropical Imperial IPA Wrężel

Tropical Imperial IPA Wrężel

Zawartość alkoholu

498
0
Tropical-Imperial-IPA

Skuszona kolorową etykietą i tropikalnym smakiem spróbowałam piwa uwarzonego przez Browar Wrężel z miejscowości Zarzecze. Jest to tropikalna wersja Imperialnej IPA, o smaku egzotycznych owoców i najbardziej aromatycznych gatunków chmielu.

Producent obiecuje: maksymalną goryczkę, maksymalną owocowość, maksymalny aromat: „W tym piwie znajdziesz wszystko, co potrzebne, aby poczuć się jak w raju. Nie zastanawiaj się dłużej! Łap za butelkę!”.

OK więc złapałam i oto moje wrażenia.

Goryczka bardzo wyrazista, czuć intensywnie owoce i pachnie naprawdę cudownie. Wszystkie trzy obietnice są spełnione. Do tego nie czuć bardzo alkoholu, którego zawartość to aż 8,5% obj.

Etykieta: przyjemna, kolorowa, z wielkim ananasem na pierwszym planie, w tle jakieś palmy.

Barwa: ciemny bursztyn, półprzejrzyste.

Aromat: słodowo-chmielowy aromat owoców tropikalnych, trudno mi ocenić, który owoc jest najbardziej intensywny, chyba jest to właśnie ananas, później mango.

Piana: drobno-pęcherzykowa, niezbyt trwała.

Smak: pełny, słodowo-karmelowy. Mega goryczka już od pierwszego łyku, trochę gryzie w gardło dla kogoś, kto nie jest przyzwyczajony do takiego smaku piwa. Alkohol dobrze ukryty, ale także czuć go w przełyku. Po dwóch butelkach można być już podpitym.

Składniki: woda, słody jęczmienne (Pale Ale, Pilzneński), słód pszeniczny jasny, chmiele amerykańskie (Columbus, Chinook, Centennial, Citra, Simcoe, Equinox), owoce (ananas, pomarańcza, mango), drożdże Safale – Fermentis US-05.

Podsumowanie:

Jest tropikalnie, wyraziste, a zarazem mocno goryczkowe. Zdecydowanie najlepszą stroną tego piwa jest jego aromat, w którym czuć amerykański chmiel i owoce. Po paru łykach goryczka zmienia się w gorycz, co nie dla wszystkich jest przyjemne, ale ogólnie jest dobre.

Dostępne jest w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml. Cena 6,99 zł w Lidlu.

0/5 (0 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!