Strona główna PIWO Ursa Wataha

Ursa Wataha

zawartość alkoholu
7,2%

cena
12zł

pojemność
0,5l

679
0
ursa-maior-wataha-piwo

Razem z Ursa Dzikie Zioło, od tej samej Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior, dotarło do nas zainspirowane Bieszczadami i wilkami Strong Ale, o wdzięcznej nazwie Wataha. Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane. Do warzenia użyto kompozycji siedmiu odmian chmielu, co dało “aromat z akcentami pomarańczy i słodkich gruszek” – których to akcentów, choć czuć lekką słodycz, za pierona nie wyczułem.

Wizualnie Ursa Maior Wataha prezentuje się całkiem ładnie. Kolor ciemno brązowo, lekko mętny. Piana dość szybko opada, ale pozostawia delikatny lacing.

Wyraźny chmielowy aromat. Piwo mocne, w smaku głębokie, chmielowe z delikatną słodyczą i nutą alkoholu. Finish bardzo długi, przyjemny, pozostawia dobry posmak na języku. Co ciekawe, moim zdaniem, dużo lepiej smakuje nieco rozgazowane i w temperaturze pokojowej, co daje potencjał na podkład do np. grzańców.

Moja opinia na temat piwa Ursa Maior Wataha

Wataha to całkiem przyjemny Strong Ale, bez wad, ale też bez wyraźnych zalet. Trunek bardzo poprawny, lekko rozgrzewający – na zimowe wieczory jak znalazł.

  • Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże
  • Ekstrakt: 18% wag.
  • Alkohol: 7,2% obj.

Moja ocena: 4 / 5

Name
Comment
4/5 - (2 votes)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj