Strona główna WHISKY American Bison Whiskey: Czy Naprawdę Warto?

American Bison Whiskey: Czy Naprawdę Warto?

Zawartość alkoholu 40%

Cena 99zł

Pojemność 0,7l

39
0
American Bison whiskey

Dziś przyjrzymy się temu trunkowi, który dzierży nieco patetyczną nazwę, pod każdym możliwym kątem. Skupmy się na tym, czy jest to whiskey, które warto dodać do domowej kolekcji czy też może bardziej nadaje się do zwykłego popijania z kolegami w garażu, dolewając niezdrowe ilości słodkich napoi.

Historia i Producent

American Bison Whiskey to amerykański destylat, którego producent pozostaje dość enigmatyczny. Takie podejście od razu rzuca cień na produkt. Szczerze mówiąc, w dobie informacji brak przejrzystości to już na starcie duży minus.

Sprawa Finansowa: Czy warto sięgnąć do portfela, żeby zapłacić za American Bison?

Jeżeli myślicie, że jest to whiskey dla każdego, to jesteście w błędzie. Cena wynosi około 100 zł za 700 ml, co przekłada się na niemałą inwestycję. Patrząc na jakość, można zadać sobie pytanie, czy jest to kwota dobrze wydana.

Zawartość Procentowa Alkoholu

Whiskey zawiera 40% alkoholu, co jest standardem wśród tego typu trunków. W tym aspekcie nic specjalnego American Bison Whiskey nie zaskakuje.

Wygląd Butelki i Trunku

Butelka ma klasyczny design, który niczym nie wyróżnia się na tle innych whiskey. Na etykiecie spoglądają na nas spod byka oczywiste zwierzęta. Jeśli chodzi o kolor trunku, to klasyczny złoty. Brak wow-efektu, mogli się bardziej postarać.

Kiedy dąb rządzi, a wanilia jest tylko gościem Smak i Zapach

Kiedy otworzysz butelkę, poczujesz mieszankę wanilii, karmelu i delikatnych nut dębowych. Niestety, w smaku whiskey nie jest już tak złożona. Jest raczej płaska, z dominującą nutą karmelu i niewielkim posmakiem dębu. Oczekiwałbym więcej za tę cenę.

Zabawne jest to, że mimo amerykańskiego rodowodu, American Bison Whiskey często próbuje się wpasować w klimaty bardziej egzotyczne. Można to zauważyć, chociażby po nieco ‘dzikim’ nazewnictwie. Ma to być odniesienie do amerykańskich bizonów, ale czy to wystarczy, żeby wyróżnić się na rynku?

Finalny Werdykt – Czy American Bison to perełka, czy może pułapka?

Jeżeli myślicie, że warto wydać 250 zł na American Bison Whiskey, to powiem wprost: są lepsze opcje na rynku. Brak przejrzystości producenta, niewyróżniający się design i przeciętny smak, wszystko to sprawia, że jest to produkt dla tych, którzy chcą wydać pieniądze, ale niekoniecznie dobrze je wydać. Nie jest to najgorszy wybór, ale na pewno nie jest to whiskey, którą warto polecić na pierwszym miejscu. Pod tym względem znacznie lepszym wyborem będzie Western Gold

2/5 - (1 vote)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!