Strona główna WHISKY Canadian Special Old

Canadian Special Old

zawartość alkoholu

cena

pojemność

5487
4

Canadian Special Old wytwarzana jest w gorzelni Hiram Walker & Sons od 1858 roku i cieszy się popularnością głównie w Środkowej i Wschodniej Europie. Ta kanadyjska whisky powstaje na bazie żyta, jęczmienia i kukurydzy. Whisky leżakuje od 3 do 6 lat w dębowych beczkach, potem rozlewana jest do wyróżniających się prostokątnych butelek z kwadratową teksturą.

Special Old to przede wszystkim zbożowy smak wzbogacony charakterystycznym posmakiem dębiny. W zapachu oprócz świeżego drewna i toffi możemy wyczuć suszone owoce, jak śliwki i rodzynki, a także skórki pomarańczowe. Whisky jest ciepłe i łagodne w wyrazie, obcowanie z nią jest przyjemne. Finisz jest zdecydowanie słodkawy z lekkim podbiciem zbożowym.

Canadian Special Old Whiskey jak najbardziej do mnie przemawia. Pełny bogaty smak żyta i pikantnego dębu, które złamane są miłym i gładkim finiszem.

Do kupienia m.in. w Almie w cenie 65 zł.

3.6/5 - (34 votes)

4 KOMENTARZE

  1. Ten alkohol ma dwie charakterystyczne cechy – mocno palący w podniebienie i dobrze wyczuwalny alkohol w finiszu. A drugą jest wysoka jakość destylatu czym objawia się brak bólu głowy po przedawkowaniu. A nuty smakowe ma bardzo łagodne jak pominąć pikanterię.
    Ma subtelność podobną do whiskey irlandkiej , bardzo mało nachalne nuty zbożowe z wyczuwalną charakterystyczną nutą kukurydzianą podobną jak bourbonie ale bez palonej dębiny.

  2. Czarnoskrzydły chyba pił jakąś metę w butelce po Canadianie. Jest to najdelikatniejsza whisky ,którą można pić jak herbatkę jeśli jest lekko schłodzona.Gdzie tu mocno alkoholowy smak i palenie w przełyku coś tu się nie zgadza z twoją opinią misiu chyba ,że masz gardziołko jak cherubinek i musisz popijać cydr lubelski 🙂

  3. Najgorsza jaką piłem…..co prawda łatwo przyswajalna….ale nawalić to się mogę czyściochą a nie takim czymś bez żadnego polotu…….czuć tylko alkohol i nic więcej…..żenada

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here