Strona główna WHISKY William Peel

William Peel

2976
15
UDOSTĘPNIJ
William Peel
4.1 - 63 głos[y]

William Peel to szkocka blended whisky butelkowana i starzona we Francji. Spotkałem się z opinią, że to dobra whisky dla początkujących, czyli tych, którzy dopiero swoją alkoholową przygodę zaczynają, a nie chcą za wiele inwestować w butelki whisky, które potem miałyby stać latami nietknięte. Ta whisky ma wszelkie predyspozycje do tego, aby przełamać opory łiskaczowych laików.

W kolorze ciemna i bursztynowa, w zapachu przyjemnie słodka i alkoholowa, ale przy tym dość delikatna. Ma dość ciekawy i taki pikantny smak, który jest wypadkową użycia ponad 30 whisky zbożowych i słodowych. Ja osobiście najbardziej czułem wanilię, toffi i oczywiście dębinę. Finisz jest krótki, korzenny, ale zarazem z dodatkiem słodyczy.

Wiliam Peel Blended Scotch Whisky to dla mnie bardzo dobra whisky warta swojej ceny. Do kupienia np. w Auchan w cenie ok. 60 zł.

Producent: Marie Brizzard.

15 KOMENTARZE

  1. średniak. Wyraźnie wyczuwalna alkoholowość , ale w smaku mniej nachalny od JW Red Label. Ujdzie jako whisky do drinków lub jak złapie się poniżej 50zł za 0,7l

  2. Łagodna. Nie mam dużego doświadczenia, ale to pierwsza whisky, którą bez większych problemów mogę wypić bez żadnych dodatków i mam z tego przyjemność. Polecam spróbować.

  3. w supermarkecie K…… też za 39,99 zeta za 0,7 litra-w dodatku z piersiówką.Smakuje mi bo trochę przypomina w smaku pliskę-taki winiak. a ja jednak wole winiaki.

  4. Łycha budżetowa, ale dobra. Za flaszkę 0,5 w sieci Lord trzeba wydać raptem 29,99 zeta. Nie ma w tej cenie tak smacznej. W smaku delikatna, aczkolwiek nie jestem specem. Raz na jakiś czas obalę flaszkę wódki na myszach. Dla mnie w kategorii cena/jakość lider.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Please enter your name here