Strona główna WÓDKA Lecą Żurawie, a czy doleciały? Recenzja wódki

Lecą Żurawie, a czy doleciały? Recenzja wódki

Zawartość alkoholu 40,0

Cena

Pojemność 0,50

559
0
Lecą Żurawie
Wódka Lecą Żurawie

Lecą Żurawie

Jest to polska wódka wyprodukowana przez Polmos Bielsko-Biała SA. Stworzona jest z ziaren żyta w procesie pięciokrotnej destylacji. Jak można zauważyć, wizualnie przypomina wódkę Bocian, a jej nazwa nawiązuje do ludowych motywów. Lecą Żurawie wyszła na rynek w 2019 roku, więc nie jest to wódka z latami tradycji, jednakże może nadawać się ona na stoły rodzinnych imprez tak samo jak bardziej znane polskie trunki.

Lecą Żurawie a wrażenia wizualne

Jak już wspominałam, wizualnie butelka przypomina Białego Bociana, dzięki czemu nalewanie trunku do kieliszka przez węższą główkę również jest ułatwione. Odróżnia się oczywiście lecącymi żurawiami i nieco intensywniejszą kolorystyką. Osobiście podoba mi się powiązanie z tradycyjną serią, gdyż są to wódki dość lubiane przez Polaków, co zachęca do skosztowania nowej propozycji od Polmos Bielsko.

Lecą Żurawie: smak

Gdy po raz pierwszy skosztowałam tę wódkę, na początku była dość ostra, lecz z czasem wyczuwalna była również nuta pewnego rodzaju słodkości. Oczywiście jak na żytnią wódkę przystało, ma charakterystyczny aromat, natomiast jest on dość delikatny. Osobiście preferuję smakować Lecą Żurawie w drinkach, gdyż na czysto jest ona dla mnie zbyt ostra.

Lecą Żurawie: czy dorównuje Białemu Bocianowi?

Zarówno wizualnie, jak i smakowo wódki są bardzo podobne, co sprawia, że Lecą Żurawie powinna zadowolić miłośników Białego Bociana. Jednak w moim przekonaniu nie odróżnia jej nic specjalnego, nie licząc nazwy. Jednakże nadaje się ona na tradycyjne polskie imprezy tak samo dobrze jak jej starszy brat. Lecą Żurawie będzie idealna na wszelkiego rodzaju biesiady i dla osób, które nie liczą na wykwintny smak, lecz na dobrą zabawę.

2/5 (1 Review)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!