Strona główna WÓDKA Adam Mickiewicz Żurawina

Adam Mickiewicz Żurawina

Zawartość alkoholu 30,0

Cena 41,00

Pojemność 0,50

280
0
adam mickiewicz żurawina wódka

Pochodzenie

Adam Mickiewicz Żurawina” – to brzmi jak coś więcej niż tylko wódka. Z takim tytułem można by spodziewać się eposu narodowego zamkniętego w butelce. Tak czy inaczej, jest to produkt polski, co już na starcie budzi pewne oczekiwania. Polska, jak wszyscy wiemy, to jeden z krajów z największą kulturą picia wódki, więc nazwa i pochodzenie zobowiązują. A tu na początku niespodzianka, wódka (czy może bardziej likier) ma 30%, miałem spory ból głowy jak zakwalifikować ten napój.

Adam Mickiewicz, poeta narodowy, miał sporo do powiedzenia na temat Polski i jej kultury, ale wódka nazwana jego imieniem to ciekawy dodatek do jego biografii. Niewiele osób wie, że Mickiewicz przez pewien czas mieszkał w Rosji, kraju, który również jest znany z kultury picia wódki. Co by powiedział Adam, gdyby wiedział, że jego imię ozdabia butelkę polskiej wódki z żurawiną? Z pewnością byłby zaskoczony

Cena Adama Mickiewicza Żurawina

Sprawa finansowa, jak zawsze, jest ważna. Cena za butelkę 0,7 l tej wódki to około 40-50 zł. Nie jest to najtańsza opcja na rynku, ale też nie nalicza się tu ekstra za markę jak w przypadku wódki Belvedere czy Grey Goose.

Wygląd Butelki i Trunku

Co do wyglądu, butelka jest elegancka, z subtelną etykietą, na której, rzecz jasna, nie mogło zabraknąć wizerunku samego Adama Mickiewicza. Wódka sama w sobie ma lekko różowy odcień, prawdopodobnie od żurawiny, co od razu rzuca się w oczy.

adam mickiewicz żurawina etykieta

Zawartość Procentowa i Pojemność

Standardowo, zawartość alkoholu wynosi 30%. Butelka ma pojemność 0,5 l, co jest normą dla wódek premium.

Smak i Zapach Mickiewicza Żurawinowego

Przechodzimy do najważniejszej części, czyli do smaku i zapachu. Na początek aromat: jest intensywny, można wyczuć zarówno spirytus, jak i żurawinę. Nie jest to aromat sztuczny, co jest dużym plusem. W smaku jest zaskakująco gładka, z wyraźną nutą żurawiny. Nie jest przesadnie słodka, co często bywa problemem wódek owocowych.

Osobiste Przemyślenia

Mimo że nazwa sugeruje coś monumentalnego, sama wódka nie jest żadnym objawieniem. Ale nie oznacza to, że jest zła. Właściwie to całkiem solidny wybór, jeśli chcesz zaszaleć w smakach, ale nie zapomnieć o polskiej tradycji. I oczywiście, żurawina dodaje temu trunkowi charakteru, co czyni go idealnym do koktajli czy też jako shot z lodem. Adam Mickiewicz Żurawina nie będzie moim ulubionym trunkiem.

Podsumowanie

Adam Mickiewicz Żurawina to wódka, która łączy w sobie tradycję z nowoczesnością. Nie jest to może najwyższa półka, ale z pewnością warto ją spróbować, chociażby z ciekawości. Jestem pewien, że Adam Mickiewicz nie obraziłby się za taką interpretację jego imienia. Wódka ta jest jak dobra poezja – nie dla każdego, ale ci, którzy ją docenią, na pewno będą wracać.

3.5/5 (2 Reviews)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!